Yalova’da iş cinayeti yaşandı.  Bir tersanede çalışan Barış Çolak, arkadaşının kullandığı iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetti.

Yalova’da çalıştığı tersanede, iş arkadaşının kullandığı forkliftin çarptığı Barış Çolak’ın (33) hayatını kaybettiği kaza, güvenlik kamerasına yansıdı. Kaza, Altınova ilçesinde bulunan bir tersanede meydana geldi. Tersanede, kullandığı forklift ile yük taşıyan kişi, manevra yaparken iş arkadaşı Barış Çolak’a çarptı. Çolak, forkliftin altında kaldı. Çağırılan sağlık ekibi, Çolak’ın hayatını kaybettiğini belirledi.Kaza anı, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

NİSAN AYINDA 220 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

İstanbul İşçi Sağlığı ve Güvenliği (İSİG) Meclisi, 2020 Nisan ayı raporunu açıkladı. “Çarklar dönüyor, işçiler ölüyor” başlığı ile yayınlanan raporda, Nisan ayında 220 işçinin yaşanan iş cinayetlerinde yaşamını yitirdiği belirtildi. İSİG Meclisi, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren başta sağlık emekçileri olmak üzere, evden çalışanlar dahil faal işçilerin ölümlerini de iş cinayeti olarak değerlendirdiklerini belirtti.