Koronavirüs nedeniyle dün 5 sağlık çalışanının hayatını kaybetmesi nedeniyle, Dr. Ferruh İlter’in görev yaptığı hastane önünde açıklama yapan İstanbul Tabip Odası, “Sağlık çalışanlarını koruyamıyorsunuz. Artık Yeter. Tükeniyor, ölüyoruz. Sesimizi, taleplerimizi duyun” çağrısı yaptı.

İstanbul Tabip Odası (İTO), Dr. Ferruh İlter’in görev yaptığı İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunan Mecidiyeköy Özel Çevre Hastanesi önünde, dün hayatını kaybeden 5 sağlık çalışanı için basın açıklaması yaptı.
Açıklamaya ve saygı duruşuna İTO yönetim kurulu üyeleri ile Çevre Hastanesi’nden görev yapan sağlık çalışanları katıldı.

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINI KORUYAMIYORSUNUZ”

“Artık yeter” diyen ve meslektaşlarını kaybetmek istemediklerini vurgulayan sağlık çalışanları, şu açıklamada bulundu:
“İstanbul’dan Dr. Ahmet Oğuz Tezcanlı, Dr. Mehmet Karakum, Dr. Ahmet Zare ve Dr. Rıza Ferruh İlter ile İzmir’den Dr. Mustafa Selek’i Covid-19 sebebiyle aynı gün içinde kaybetmenin derin acısını yaşıyoruz. Covid-19 pandemisinde ülkenin dört bir yanında ve İstanbul’da vefat eden meslektaşlarımızın, sağlık çalışanlarının sayısı hızla artıyor. Yetkililere bir kez daha canımız yanarak haykırıyoruz: Pandemiyle mücadelenin ön saflarında savaş veren hekimleri ve sağlık çalışanlarını koruyamıyorsunuz! Artık Yeter! Tükeniyor, ölüyoruz! Sesimizi, taleplerimizi duyun! Dr. Ahmet Oğuz Tezcanlı, Dr. Mehmet Karakum, Dr. Ahmet Zare, Dr. Mustafa Selek ve Dr. Rıza Ferruh İlter’i unutmayacağız.”