Koronavirüs tedavisi gören ve geçen yıl yılın en iyi hekimi seçilen Radyoloji Uzmanı Dr. Yavuz Durmuş, yaşamını yitirdi.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli 52 yaşındaki Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş, 35 gündür tedavi gördüğün hastanede koronavirüs (Covid-19) nedeniyle hayatını kaybetti. Durmuş, geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda yılın en iyi hekimi seçilmişti.
DHA’nın aktardığı habere göre, bir süre önce Covid-19’a yakalanan ve tedavisine başlanan Radyoloji Uzmanı Doktor Yavuz Durmuş, hayatını kaybetti.

“ÇOK KIYMETLİ BİR MESLEKTAŞIMIZI KAYBETTİK”

Başhekim Prof. Dr. Levent Özdemir yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:
“Gece gündüz fedakarca çalışan, meslek etiğini her şeyin önünde tutan, Covid mücadelesinde en önde savaşırken hastalığa yakalanan değerli meslektaşımız Radyoloji Uzmanı Dr. Yavuz Durmuş’u kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. 1995 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan hocamız aynı fakülteden 2010 yılında uzmanlığını aldı. 2011 yılında kurumumuzda görevine başladı ve sayısız vakaya dokundu. Bursa’da sunduğu hizmetlerden ötürü yılın doktoru ödülüne layık görüldü. Çok kıymetli bir meslektaşımızı kaybettik. Tedavisi süresince üstün bir gayret gösteren, gece gündüz yanında olan hekim arkadaşlarımıza ve çalışanlarımıza ‘teşekkür’ az kalır. Merhum hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabırlar diliyoruz.”

YILIN HEKİMİ SEÇİLMİŞTİ

Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Radyoloji Uzmanı Yavuz Durmuş, geçtiğimiz yıl 14 Mart Tıp Bayramı’nda yılın en iyi hekimi seçilmişti. Durmuş Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Girişimsel Radyoloji ve İnme Merkezi kurulmasında büyük rol oynamış, gösterdiği üstün başarı sayesinde yılın hekimi seçilmişti.