Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle (Covid-19) mücadele için bakanlığa alınacak 32 bin personele ilişkin ayrıntıları açıkladı.

Daha önce bakanlığa 32 bin yeni personel alacaklarını duyuran Koca, alınacak sağlık personellerinden 11.000’inin hemşire, 1600’ünün ebe, 4687’sinin ise sağlık teknisyeni olacağını belirtti. Bu kişiler arasında Psikolog, Sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist olacak.

BAŞVURULAR 26 MART-1 NİSAN ARASINDA OLACAK

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:
“Bakanlığımız taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile 18 bin sözleşmeli sağlık personeli alıyoruz.Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylarımız tercihlerini 26 Mart– 1 Nisan 2020 tarihleri arasında yapabilecek. Duyurular için Bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresini takip ediniz. Ayrıca, temizlik hizmetleri, koruma ve güvenlik hizmetleri ve klinik destek elemanı olarak diğer hizmetlerde görev yapmak üzere toplam 14.000 sürekli işçi istihdamı yapılacaktır. Başvurular, 26 Mart– 30 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu’nun internet sitesi üzerinden yapılacak. Bu atamaların, salgınla daha etkili mücadele etmemize ve vatandaşlarımıza daha nitelikli sağlık hizmeti sunulmasında önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum.”