Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs’ı ağırlıklı olarak sosyal medya ve dijital platformlar üzerinden kutlayacaklarını, illerde de sembolik katılımlarla bildirilerin okunacağını söyledi.

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, 1 Mayıs kutlamalarının “Her Yerde Birlikteyiz” sloganıyla ağırlıklı olarak sosyal medya ve dijital platformlarda yapılacağını açıkladı.

SEMBOLİK KATILIMLI TOPLANTILARDA BİLDİRİ OKUNACAK

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs’ı koronavirüs (Covid-19) salgınının gölgesinde kutlamak zorunda kaldıklarını söyleyen Atalay, şöyle konuştu:

“Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kutlamalarımız ağırlıklı olarak sosyal medya ve dijital platformlar üzerinden olacak. 26 Nisan-1 Mayıs arasında afiş, görsel ve videolarımızda ‘Her Yerde Birlikteyiz’ sloganıyla 1 Mayıs’ı kutlayacağız. Bunun yanında, sosyal mesafe kuralına mutlak şekilde uymak şartıyla sembolik katılımlarla bölge ve 81 ildeki temsilciliklerimizde toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantılarda, 1 Mayıs bildirimiz okunacak. Türk-İş camiası, tüm sendikalarıyla geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 1 Mayıs’ı coşkuyla kutlayacak.”

“GELECEK YIL 1 MAYIS’I HEP BİRLİKTE KUTLAYALIM”

“1 Mayıs 1977’de yaşamını yitirenleri anma adına Taksim Anıtı’na çelenk bırakmak için İstanbul Valiliği nezdinde başvuruda bulunduk” diyen Atalay, tüm emek örgütlerine de çağrıda bulundu ve şu ifadeleri kullandı:

“Geçen yıl, salgının bu yıl için bitmesini dileyip, emek örgütlerine bir çağrıda bulunmuştuk. Maalesef, salgın bu yıl da devam ediyor. Salgının artık hayatımızdan çıkması dileğiyle bu çağrıyı yineliyoruz; gelecek yıl 1 Mayıs’ı emeği temsil eden tüm kesimlerle birlikte düzenleyeceğimiz coşkulu bir mitingle kutlayalım. Çünkü, ülkemizin ve çalışanların bu birlikteliğe her zamankinden daha çok ihtiyacı var.”