HDP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayı olarak gösterdiği Dr. Selçuk Mızraklı dokuz8HABER Diyarbakır Muhabiri Bekir Güneş’e açıklamalarda bulundu. Mızraklı, “HDP’nin bu topraklarda kökü derinlerdedir. Kayyum politikalarının ardından düzenlenen seçimlerde HDP’nin nasıl filizleneceğini göreceğiz” dedi.

 

[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]H[/mks_dropcap]DP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Selçuk Mızraklı, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın bölgedeki HDP adaylarına yönelik sözlerini değerlendirdi. Kayyum politikalarının HDP’yi geriletmediğini söyleyen Mızraklı, “Aksine HDP toplumsallığı kayyum politikaları karşısında partisine ve iradesine daha fazla sahip çıkıyor” dedi.
‘ERDOĞAN’IN ÇATIŞMA ÇAĞRISINA DEMOKRASİYLE YANIT VERECEĞİZ’
Atanan kayyumların, kendileri tarafından siyasi anlamda muhatap alınmadığını söyleyen Mızraklı, “Erdoğan’ın tekrar kayyum atamakla tehdit etmesinin demokrasiyle alakası yoktur. Bunun anlamı ‘size demokrasi alanı kapalı, gelin çatışalım’ demektir. Biz bu anti demokratik çağrıya demokrasiyle cevap vereceğiz. Bu sözlerinden dolayı onları utandıracağız ve kendi gücümüzü pekiştireceğiz” dedi.
‘TEHDİTLER KATILIMI ARTIRACAK’
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifadelerinin bölgedeki insanı sandığa gitmekten alıkoymadığını söyleyen Mızraklı, “Bu halkın hafızası güçlüdür. Kamuoyu anketlerinde sandığa gitmeme yönünde bir eğilim görmüyoruz. Aksine HDP’nin oylarını yüzde 6 oranında artıracak bir sandığa yönelim görüyoruz. Halkımız demokrasiye sahip çıkacak bir irade sergileyecek” dedi. (dokuz8HABER/Bekir Güneş – @bekirgne2  )