GÜNDEM YEREL GÜNDEM

‘Açılış duasını bilmiyorum’ diyen ilahiyatçı, üniversitede 7 göreve atanmış

Çorum’da bir iş yeri açılışında, açılış duasını bilmiyorum” diyerek şaşkınlık yaratan Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’in üniversite 7 göreve birden atandığı öğrenildi. Şimşek’in, geçmişte de Ensar Vakfı’nda başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü ortaya çıktı.

Çorum’da bir iş yerinin açılış töreninde Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, açılış duasını okuması için Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi ve aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek’i kürsüye davet etti.

Ancak, Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, kısa bir bekleyişin ardından, “Açılış duasını hiç bilmiyorum” dedi. Bu açıklama üzerine protokol üyeleri şaşkınlık yaşarken, araya giren Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “O zaman Halil İbrahim bereketiyle kurdeleyi keselim” dedi. Bu çağrı üzerine protokol kurdeleyi keserek iş yerinin açılışını yaptı.

ÜNİVERSİTEDE 7 GÖREVİ YÜRÜTÜYOR

Şimşek’in rektör yardımcılığı yaptığı üniversitede ilahiyatçı olmasına rağmen üniversitenin spor bilimleri fakültesi, turizm fakültesi, güzel sanatlar tasarım ve mimarlık fakültesi ile dekan vekilliği görevini yürüttüğü ortaya çıktı. Şimşek, 3 fakültenin dekan vekilliğinin yanı sıra üniversitede komisyon başkanlığı, senato üyeliği, rektörlük yönetim kurulu üyeliği görevlerini de yürütüyor. Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek Hitit Üniversitesi 7 görevi bulunuyor.

ENSAR VAKFI’NDA DA BAŞKAN YARDIMCILIĞI YAPMIŞ

Açılış duasını bilmediğini söyleyen Şimşek’in geçmişte Ensar Vakfı Çorum Şubesi’nde başkan yardımcılığı görevini yürüttüğü de öğrenildi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video