AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Aile Araştırma Merkezleri’nin kurulacağını duyurdu. Çam bu karara gerekçe olarak ise, “Çok sayıda Kadın Araştırma Merkezi olduğunu ancak Aile Araştırma Merkezleri’nin hiç olmadığı tespit ettik” açıklamasını sundu.

AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, Aile Araştırma Merkezleri’nin kurulması için harekete geçildiğini duyurdu. Çam bu karara gerekçe olarak ise, “Çok sayıda Kadın Araştırma Merkezi olduğunu ancak Aile Araşırma Merkezleri’nin hiç olmadığı tespit ettik” açıklamasını sundu.

“GENÇLERİN AİLE KURMA KONUSUNDA BİLİNÇLENDİRİLMESİ SAĞLANACAK”

Türkiye Gazetesi’nden Ebru Karatosun’un haberine göre, Aile Araştırma Merkezleri için üniversitelerle iş birliği yapılacak. Üniversitelerde bu merkezlerin kurulması sağlanacak. Aile Araştırma Merkezleri’nde aile içerisinde yaşanan sorunların yanı sıra gençlerin aile kurma konusunda doğru bilinçlenmesi için de çalışmalar yapılacak. Ayrıca, aile kurumunu canlı tutmak ve bireyleri doğru yönlendirmek için yeni projeler üretilecek.

“ÇOK SAYIDA KADIN ARAŞTIRMA MERKEZİ VAR”

AKP Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Çok sayıda Kadın Araştırma Merkezi olduğunu ancak Aile Araştırma Merkezleri’nin hiç olmadığı tespit ettik. Toplumun güçlenmesi ailenin güçlenmesiyle, ailenin güçlenmesi de kadının güçlenmesiyle oluyor. Bunlar birbirinden bağımsız değil. Burada farkındalığı artırarak, bir bilinç oluşturmak istiyoruz” dedi.