Koronavirüs tedavisi için 1 Eylül’de hastaneye yatırılan DEVA Genel Başkanı Ali Babacan, “Bulguların da düzelme eğilimine girmesi üzerine doktorum tedavimin evde süreceğini söyledi” açıklamasında bulundu.

Koronavirüse yakalanan ve doktorların tavsiyesiyle 1 Eylül’de hastaneye yatırılan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, durumuna ilişkin yeni bir açıklama yaptı.

“KENDİNİZİ VE ÇEVRENİZDEKİLERİ KORUYUN”

Babacan Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:
“Covid-19’la on beşinci günün sonunda şikayetlerim azaldı. Bulguların da düzelme eğilimine girmesi üzerine doktorum tedavimin evde süreceğini söyledi. Hastanede kaldığım süre boyunca sağlık çalışanlarımızın gösterdiği büyük fedakarlığa şahit oldum. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Son günlerde yeniden yaygınlaşan salgına karşı özellikle toplu organizasyonlardan uzak durmanızı, her türlü tedbiri almanızı, kendinizi ve çevrenizdekileri korumanızı özellikle rica ediyorum. Tüm Covid-19 hastalarına acil şifalar diliyorum.”


DEVA Genel Başkanı Babacan, 25 Ağustos’ta Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Babacan, 4 gün sonra da eşi Zeynep Babacan ve küçük oğulları Emir Babacan’ın testlerinin pozitif çıktığını açıklamıştı.