GATA’nın Başhekim eski Yardımcısı Ali Edizer, kendisine “şaklaban” diyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü hedef alarak, “Savcı meselesinde bir hafta sabredeceğim” ifadelerini kullandı.

Menzil Tarikatı’na yakınlığıyla bilinen GATA’nın Başhekim eski Yardımcısı Ali Edizer, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ü hedef aldı.

Şanlıufa’da koronavirüs salgını ile ilgili genelgeleri eleştiren ve konuyla ilgili soruşturma başlattığını açıklayan Viranşehir Cumhuriyet Savcısı Eyüp Akbulut’a gönderme yapan Edizer, Twitter hesabı üzerinden Bakan Gül’e şöyle seslendi:

“Abdülhamit Gül! Üzerine vazife ve haddin olmadığı halde Dr. Ali Edizer’e ‘ŞAKLABAN’ demiştin de seni Seyda Muhammed Emin Er Hazretlerinin (ksa) hatırına vermiştim ya! Şimdi bir hadsiz savcının çıkardığı fitne konusunda neden sesin çıkmıyor, üstüne vazifeyken?”

“ENGELLEDİĞİM BAZI SÖZDE DİNDAR AHMAKLARA…”

Ali Edizer, konuyla ilgili başka bir paylaşımında ise “Savcı meselesinde bir hafta sabredeceğim. Engellediğim bazı sözde dindar – hakikatte provokasyonların dolgu malzemesi – ahmaklara o zaman da bir şey söylemeyeceğim. Zira ahmaklara cevap caiz değildir. Ama akıl sahipleri için yazacak çok şeyim olacak inşallah!” ifadelerine yer verdi.

“128 MİLYAR DOLARI” DİYE SORANLARI TEHDİT ETMİŞTİ

Medeni Kanun’un kaldırılması gerektiğini ve çok eşliliği savunan açıklamalarıyla gündeme gelen ve hakkında açılan soruşturma sonunda GATA’da başhekim yardımcılığı görevinden alınan Ali Edizer, daha sonra laiklik karşıtı açıklamalarda bulunmaya devam etmişti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Edizer’in Medeni Kanun’la ilgili sözlerine “Başhekim yardımcısı olmuşsun, sen tiyatro ya da şaklabanlık yapacaksan çok güzel sahneler var, oraya gidersin” diye tepki göstermişti.

Ankara’da bir hastanede görev yapan Edizer, “Merkez Bankası’nın 128 milyar doları nerede?” diye soranları, “buharlaştırmakla” tehdit etmişti.