Ayasofya’da cuma namazına AKP’li Hacı Bayram Türkoğlu koronavirüs oldu

Ayasofya’nın cami olarak ibadete açıldığı cuma namazına katılan AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, koronavirüse yakalandı.

AKP Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, son 1 ay içerisinde 7 kez koronavirüs testi yaptırdığını ve hepsinin negatif olduğunu 8. testinin ise pozitif çıktığını açıkladı.

Türkoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da virüsün ağır semptomlarınının olmadığını belirterek, “Son 1 ay içinde 7 kez Covid-19 testi yaptırdım. En son 7 Ağustos 2020 gece 23:00 sularında sonuçları açıklanan 8. Covid-19 PCR testim, ne yazık ki pozitif çıktı. Virüsün bende ağır semptomları belirtileri söz konusu değildir. Doktorlarımız tarafından 14 Gün süresince Ankara’daki ikametimizde ilaç tedavisi ile karantinada kalmam öngörülmüştür” dedi.

AYASOFYA’NIN AÇILIŞINA KATILMIŞTI

Türkoğlu, Ayasofya’nın cami olarak ibadete açıldığı Cuma namazına katılmış, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada da, “#Fatih’in Emaneti, Fethin Sembolü #AyasofyaCamii’nin 86 Yıllık Esareti, Bugün Nihayete Erdi. Ve İlk #Cuma’yı Kımak #Nasip Oldu * Bizlere Bu Günleri Görmeyi #Kısmet Eden Allah’a #Hamd; Fatih’in Emanetini Asıl Sahipleri İle Buluşturan Başkan Sn. @RTErdogan’dan Allah #Razı Olsun” ifadelerini kullanmıştı.