Batman’da 8 ayrı köyden gelen öğrencilerin eğitim gördüğü Bıçakçı Ortaokulu’nda duvarlardaki çatlaklara rağmen eğitim devam ediyor. Köy sakinleri yüzlerce öğrencinin hayatının tehlikede olduğunu belirterek tedbir alınmasını istediler.

Batman merkeze bağlı Bıçakçı köyü Ortaokulu duvarlarında oluşan çatlaklar, eğitim gören öğrenciler için ciddi anlamda tehlike arz ediyor. Bakımsızlık ve ilgisizlikten okulun duvarlarında oluşan çatlaklar, depremden çıkmış yapıları aratmıyor.

Öğrenciler ve eğitimciler için tehlike yarattığını anlatan Bıçakçı köyü sakinleri, yetkililerin ilgisizliğinden şikâyetçi olduklarını ifade ederek, “Bıçakçı köyünde yeni okul yapılacak yeni okulun ödeneği ayrılmıştı. Ödenek çıkmasına rağmen siyasetçilerimiz ve milli eğitim yetkilileri ödeneği geri çekip okulun yapılmasına engel oldular. Eski bir bina olan okulun duvarlarında oluşan çatlaklar, eğitim gören yüzlerce öğrencinin hayatı için büyük tehlike oluşturuyor. Yetkililerin bir an evvel sorunu çözmesi gerekiyor” dediler.

Bıçakçı köyü ortaokulunda çevreden bulunan 8 ayrı köyden gelen öğrencilerin eğitim gördüğü öğrenildi.