BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin’in de katılacağı Bilim Kurulu toplantısı, bugün saat 17.00’de yapılacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da toplantı sonrası açıklama yapacak.

Koronavirüs Bilim Kurulu bugün Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplantı yapacak. Saat 17.00’da video konferans yöntemiyle yapılacak sonrasında saat 19.00’da Bakan Koca basın açıklaması yapacak. Toplantıda, 1 Haziran sonrası atılacak adımların ve aşı konusunun ele alınması bekleniyor.

Bilim Kurulu’nun bugünkü toplantısına, Türkiye’de de kullanılan koronavirüs aşısını geliştiren Alman biyoteknoloji firması BioNTech’in kurucu ortağı Prof. Dr. Uğur Şahin de video konferans ile katılacak.

BAKAN KOCA DUYURMUŞTU

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada BioNTech aşısına ilişkin bilgi veren Bakan Koca, toplam 90 milyon dozdan fazla aşının temin edilmesi yönünde anlaşmaların yapıldığını bildirmişti.

Prof. Dr. Uğur Şahin’in, bu hafta yapılacak Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısına video konferansla katılacağını belirten Koca, “O rakamlar bu hafta Uğur hocanın ağzından duyulsun istiyorum” ifadelerini kullanmıştı.