TÜRGEV aracılığıyla 30 Boğaziçi Üniversitesi öğrencisinin Saray’a davet edildiği iddia edildi. Boğaziçi Dayanışma Grubu, “TÜRGEV’in bu davetini reddediyoruz” açıklamasında bulundu.

TÜRGEV’in Boğaziçi Üniversitesi’nde öğretim gören bazı öğrencilere telefonla arayarak Saray’a davet ettiği iddia edildi. Bağımsız Milletvekili Ahmet Şık da kendisine ulaşan bu yöndeki mesajı paylaştı.
Boğaziçi Dayanışma grubu tarafından yapılan açıklamada, Bilal Erdoğan’la bağlantılı TÜRGEV’in Boğaziçi Üniversitesi’nden bazı öğrencileri arayarak Saray’da düzenlenen toplantıya davet edildiği belirtildi. Açıklamada, TÜRGEV’in kendileriyle irtibat kuracak bir mevki olmadığı belirtilerek, “TÜRGEV kendisini ne sanıyor?” denildi.
Atamanın sorumlusu siyasi iktidarın iletişim kurma bahanesiyle kayyumları meşrulaştırmak istediğine işaret edilen açıklamada, “Neye göre bilmediğimiz 30 kişi, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerini temsil edemez. TÜRGEV’in bu davetini Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri adına reddediyoruz” denildi.