GÜNDEM SPOR

Bursaspor-Amedspor maçının spikeri: “Onlar çok önemli bir sıfattır”

DIYARBAKIR'DA OYNANAN ZIRRAT TURKIYE KUPASI MACINDA EV SAHIBI EKIP AMEDSPOR, SANLIURFASPOR'U 1-0 YENDI. FOTO: SELIM KAYA/DIYARBAKIR, (DHA)

DIYARBAKIR'DA OYNANAN ZIRRAT TURKIYE KUPASI MACINDA EV SAHIBI EKIP AMEDSPOR, SANLIURFASPOR'U 1-0 YENDI. FOTO: SELIM KAYA/DIYARBAKIR, (DHA)

Bursaspor-Amedspor maçını anlatan spiker Gökhan Telkenar, Amedspor için kullandığı ‘Onlar’ tabirinin ayrımcılık içermediğini iddia etti.

Türkiye Kupası’nda geçen pazar karşılaşan Bursapor-Amedspor maçının televizyondaki canlı yayınında spiker Gökhan Telkenar’ın ‘Onlar’ tabirini kullanması büyük tepki çekmişti. Sosyal medyada da spikerin ayrımcılık yaptığına yönelik yoğun bir eleştiri gelmişti.

Milliyet yazarı Sina Koloğlu bugünkü köşesinde, Telkenar ile olayı konuştuğunu yazdı ve Telkenar’ın anlattıklarını okuyucularına aktardı. Koloğlu şöyle yazdı:

“Onlar çok önemli bir sıfattır”

“Amedspor’lu futbolculara ‘onlar’ dedim. Bu anlatıma zenginlik katar ve çok önemli bir sıfattır. Her maçımda bu kelimeyi kullanırım hem de ısrarla. Benim kelime haznemde ve anlatımımda onlar, maçı forse eden, yönlendiren, kazanan, tarih yazan ve olmayacak bir işe imza atan ya da herkesin beklentisinin aksini gerçekleştiren bir sıfattı.”

“Hala şoktayım”

“Irkçılık, faşizm, ayrımcılık benim kelime haznemde ve dimağımda olan sözcükler olmadı, olmayacak da. İnanın hâlâ şoktayım… Bu kelimenin, bir kesimi yanlış anlayarak bu kadar rahatsız edeceğini de hiç düşünmemiştim. Bana göre tek hatam, Amedspor takımına 2’nci Lig Kırmızı Grup diyeceğime 3’ncü lig dedim ve bu hatayı da düzelttim. Yayıncılıkta hata, düzeltilmeyen yanlışlardır. Şu an ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. Son söz: Sürç-ü lisan ettiysek af ola.” (dokuz8HABER/Milliyet)