Geçtiğimiz günlerde yaşamına son vere Erdoğan’ın koruma polisi hakkında Emniyet’in yaptığı açıklamaya CHP’li Murat Bakan’dan tepki geldi.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Koruma Daire Başkanlığı’nda görevi M.A.B, bir intihar notu bırakarak yaşamına son vermişti. Emniyet intihara ilişkin yaptığı açıklamada, maddi sıkıntılarının bulunduğu ve psikolojisinin iyi olmadığını iddia etmişti.

“SEBEP OLANLARI ‘İHBAR’ EDEREK GİTTİ BU HAYATTAN”

Emniyet’in söz konusu açıklamasına CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’dan sert tepki geldi. Bakan, sosyal medya hesabından, Emniyet’in açıklamasını içeren bir haberi alıntılayarak, ”Canına kıyan bu gencecik insan ardında bıraktığı notta neden intihar ettiğini yazdı! Sebep olanları ‘ihbar’ ederek gitti bu hayattan! Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliğinin hazırladığı bilgi notunu paylaşıp sebep “maddi sıkıntılar” ve “annesinin hastalığı” diyemezsiniz!!” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanlığında görevli polis memuru M.A.B.’nin bu sabah intihar ettiği bildirildi. M.A.B.’nin geriye bıraktığı mektubunda ise “Cenazeme M. Y. komiserim hariç hiçbir rütbenin gelmesini istemiyorum” yazdığı öğrenildi.