İngiltere’de tıbbi malzeme eksikliği ve gerekli ekipman olmadığı için çöp poşeti giyerek hastalara müdahale eden üç hemşire, koronavirüse yakalandı. Hastane yönetimi yaptığı açıklamada “Bu çok talihsiz ancak beklenmedik bir durum değildi” dedi.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan, Avrupa ve ABD’de hızla yayılmaya devam eden koronavirüs 1.5 milyonu aşkın insana bulaştı. Virüsle mücadelede dünya genelinde izolasyon çağrıları yapılırken, hala birçok yerde sağlık çalışanları tıbbi malzeme yaşıyor. Son olarak salgının etkisini giderek artırdığı İngiltere’de Londra’nın kuzeyindeki Harrow bölgesinde bulunan Northwick Park Hastanesi’nde yeterli koruyucu ekipman bulunmadığı için çöp poşeti giyerek kendilerini korumaya çalışan hemşireler, koronavirüse yakalandı.

KURUMDAN SAVUNMA: “DÜNYA GENELİNDE SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA KORONAVİRÜS TESPİT EDİLİYOR”

Daily Telegraph’ın haberine göre, fotoğrafları sosyal medyada da yer alan hemşirelerin üçünde de koronavirüs tespit edildi. Göz göre göre hastalığa sürüklenen hemşirelerle ilgili eleştiriler artınca, hastane yönetimi açıklamada bulundu. Söz konusu açıklamada, “Çalışanlarımızda Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını doğruluyoruz. Bu çok talihsiz ancak beklenmedik bir durum değildi. Dünya genelinde diğer sağlık çalışanlarının da başına geliyor. Hastalığa yakalanan çalışanlarımızla yakından ilgileniyor, bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz” denildi.