Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüse karşı Sinovac tarafından geliştirilen aşıyı Ankara Şehir Hastanesi’nde yaptırdı. Aşı sonrası açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Yaklaşık 25-30 milyon doz aşı daha gelecek, bunu sürdürelim istiyoruz” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da, Sinovac tarafından koronavirüse (Covid-19) karşı geliştirilen CoronaVac aşısını Ankara Şehir Hastanesi’nde yaptırdı.

“BEN DE AŞI OLDUM”

Erdoğan, aşı sonrası Telegram hesabında “Ben de aşı oldum” mesajını paylaştı.

“ÇOK KISA SÜRE İÇİNDE TÜM VATANDAŞLARIMIZI AŞILAMAYI HEDEFLİYORUZ”

Twitter hesabında paylaşımda bulunan Erdoğan, aşı olduğu anlara ilişkin fotoğrafları yayınladı. Erdoğan, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:
“Başarıyla devam eden aşı programımız dahilinde şu ana kadar 254 bin sağlık çalışanımız ilk doz aşılarını oldu. Ben de onlara katılarak aşılandım. İnşallah çok kısa süre içinde tüm vatandaşlarımızı aşılamayı hedefliyoruz. Hayırlı uğurlu olsun.”

“25-30 MİLYON DOZ AŞI DAHA GELECEK”

Hastane çıkışında açıklamalarda bulunan Erdoğan, tüm siyasi parti liderlerine ve milletvekillerine aşıyı teşvik etme çağrısı yaparak, şöyle konuştu:
“25- 30 milyon doz aşı daha gelecek. Süratle bunu sürdürelim istiyoruz. Bu kampanyayı nerelerde sürdüreceğimizi de Sağlık Bakanlığımız belirlemiş durumda. Bu süreçte ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Şu anda hastanede yatanlara Rabbimden şifalar diliyorum. Tüm yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm sağlık çalışanlarına bu süreçte ortaya koydukları performans nedeniyle şahsım ve milletim adına teşekkür ediyorum.
256 bin kişi şu ana kadar aşı oldu. Demek ki müracaatlar iyi ve hastanelerimizdeki performans da bayağı iyi. Bütün doktorlarımız, hemşirelerimiz yoğun bir performans ortaya koyuyorlar. Aşı için belirlenen süreç de düşük. Baya hızlı olunuyor. 5 dakika aşı, 15 dakika da istirahat. Böyle bir süreç içerisindeyiz. Çin aşısı dışında çalışmalar var. Almanya ile irtibatlarımız var. Kendi çalışmalarımız var. İnşallah nisan, mayıs gibi devreye girecek. 2. doz aşıyı 28 gün sonra olacağım.”

AKP YÖNETİCİLERİNDEN SADECE 4’Ü 65 YAŞ ÜZERİ

Erdoğan, AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyelerinin de kendisiyle beraber aşı yaptırdığını söyledi. Ancak 51 üyeli AKP MKYK’da aşıda öncelik sırasında yer alan 65 yaş üzeri yalnızca 4 kişi bulunuyor.

İLGİLİ HABERLER

https://dokuz8haber.net/gundem/politika/akp-sozcusu-celik-cumhurbaskanimiz-mkyk-toplantisindan-sonra-asi-olacak/