HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş tutuklu olduğu Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden HDP’nin dün yapılan 4’üncü olağan kongresi ve Başkale’deki depremde hayatını kaybedenlere ilişkin twitter hesabından açıklama yaptı.

Başkale’de yaşamını yitirenlerin ailesine başsağlığı dileyen Demirtaş, “Deprem nedeniyle Başkale halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ağır kış koşullarında felakete maruz kalanlarla en güçlü dayanışmayı göstereceğine inanıyor, herkese selamlarımı iletiyorum” dedi.

YENİ YÖNETİMİ KUTLADI

Demirtaş, HDP Hakkari eski Milletvekili Abdullah Zeydan ile birlikte HDP kongresine ilişkin avukatları aracılığıyla gönderdiği mesajda ise, yeni yönetimi kutlayarak, “HDP’nin 4. Olağan Kongresini büyük coşku ve kararlılıkla sahiplenen tüm halkımıza yürek dolusu teşekkürlerimizi iletiyor, hepinizi hasretle kucaklıyor, öpüyoruz. Eş Genel Başkanlarımızı ve parti yönetimini de kutluyor, başarı ve dayanışma dileklerimizi iletiyor, önceki yönetime de şükranlarımızı sunuyoruz. Bu muhteşem kongre için emeği geçen herkese binlerce selam olsun, yolun açık olsun HDP” dedi.