SOL Parti Samsun İl Başkanlığı’nın Deniz Geçmiş ve Mahir Çayan’ın doğum günlerini kutlayan sosyal medya paylaşımları ‘terör örgütü propagandası’ sayılarak İl Başkanı Coşkun Konca hakkında soruşturma başlatıldı.

SOL Parti geçtiğimiz aylarda merkezi bir kampanya başlatarak Türkiye devrimci hareketinin önder isimlerinden Mahir Çayan ile Deniz Gezmiş’in görselinin yer aldığı “#SOLdaMahirVar” ve “#SOLdaDenizVar” etiketli sosyal medya paylaşımları yaptı. SOL Parti Samsun İl Başkanlığı da kampanya kapsamında bu görselleri ve etiketleri kendi sosyal medya hesabından paylaştı.

‘TERÖR PROPAGANDASI’ SAYILDI

Yapılan paylaşımlar soruşturma konusu edilerek SOL Parti Samsun İl Başkanı Coşkun Konca, ifadeye çağrıldı. Konca’ya ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçlaması yöneltildi. İfadesi sırasında Konca’ya yasal ya da yasal olmayan yollardan daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığı, hakkında daha önce asker ya da polis tarafından işlem yapılıp yapılmadığı, herhangi bir dernek, sendika ya da partiye üyeliği olup olmadığı gibi sorular soruldu.