GÜNDEM

Diyarbakırlı Kuşçu Kadir’in ekmek teknesi bisikletini geri verin

dokuz8HABER/Bekir Güneş (@bekirgne2 )
Diyarbakır’da kuşları besleyip satarak geçimini sağlayan Kadir Aydoğmuş’un bisikleti çalındı. Aydoğmuş, “Vallahi şikayetçi olmayacağım. Allah rızası için kim almışsa bıraksın o benim ekmek teknemdi” dedi.
Kadir Aydoğmuş, Diyarbakır’da tanınan bilinen bir kişi. Kuşları besleyip satıp onlarla geçimini sağlıyor. Bu yöntemle aldığı bisikleti onun adeta kolu ayağı oldu. Bisikleti ile hem kuşların yemini götürüyor, hem de kuş siparişlerini müşterilerine ulaştırıyordu.
2 haftada bir ise asla kaçırmadığı Amedspor’un maçlarına gidiyordu bu bisikleti ile. 26 Aralık Çarşamba günü telefonuna kontör almak için Diyarbakır Yenişehir Ofis’te bulunan bir GSM dükkanına girdi. İşini halledip çıktığında ise hayatının bir parçası haline gelen bisikleti bıraktığı yerde yoktu.

“ALLAH RIZASI İÇİN BİSİKLETİMİ GETİRİN”

Dokuz8 Haber’den Bekir Güneş’e konuşan Aydoğmuş, “Bisikletimi buraya bıraktım gittim kontör almaya, 5 dk bile sürmedi kontör almam ile çıkmam. Çıktım baktım bisikletim yoktur. Burada yukarıda güvenlik kameraları var. Evde kuş besliyorum. O bisikletimle müşterilerime kuş götürüyorum. Kim almışsa Allah rızası için bisikletimi getirip bıraksın yerine.

“BİSİKLETİMİ GETİRENDEN ŞİKAYETÇİ OLMAYACAĞIM”

Vallahi şikayetçi olmayacağım yaw. Ben onunla cezaevine gidiyorum. Ya Allah rızası için gören duyan olursa getirsin şikayet etmeyeceğim. Bisikletim x250 kromdur lastikleri Salcano. Allah rızası için kim almışsa bıraksın o benim ekmek teknemdi.

“ELİM AYAĞIM KIRILMIŞ DURUMDA”

Ben bir şey diyemiyorum bu 3 gündür benim elim ayağım kırılmış yani.
Ne olursunuz benim bisikletimi getirin ben onunla Yeni Diyarbakır Stadı’nda maçlara gidiyorum. Allah rızası için benim durumum başka yok hem cezaevine bakıyorum, sürekli oraya gidiyorum hem de benim ekmek teknemdir o bisiklet” dedi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video