Hastası tarafından öldürülen Dr. Fikret Hacıosman için Türkiye genelinde basın açıklamaları düzenledi. Açıklamalarda, sağlıkta şiddetin son bulması istendi.

dokuz8Haber/Evren Suvari (@ewrano)
[mks_dropcap style=”letter” size=”52″ bg_color=”#ffffff” txt_color=”#000000″]İ[/mks_dropcap]stanbul Bahçelievler’de bulunan Medicana Hastanesi’nde bir hastası tarafından öldürülen Dr. Fikret Hacıosman’ın öldürülmesinin birinci haftası dolayısıyla Türkiye genelinde basın açıklamaları düzenlendi. İstanbul’da yapılan eylemde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları EAH Psikiyatri acil servisi önünde yapılan saygı duruşu sonrası Bahçelievler’de bulunan Medicana Hastanesi’ne yürüyüş düzenlendi. Yürüyüşe Prof. Dr. Onur Hamazaoğlu da katıldı. Bahçelievler’de bulunan Medicana hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasında, Sağlık Bakanlığı’na seslenildi: “Sizin mevcudiyetinizin 2 sebebi var. Bir tanesi hekimler ve sağlık çalışanları. Diğer halkın sağlığı. Şu an Türkiye’de bütün sağlık çalışanları saldırı altında.” Açıklamada konuşan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Pınar Saip, Dr. Fikret Hacıosman’ın öldürülmesinin birinci haftasında Medicana hastanesi önünde yapılan açıklamada, “Sağlıkta dönüşüm programı sonrası kışkırtılmış bir sağlık oluşmuş durumda” dedi. Medicana hastanesi önünde Hacıosman için kurulan masaya karanfiller bırakılarak yapılan basın açıklaması sonlandırıldı. İstanbul’da Altunizade Acıbadem Hastanesi, Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Kanuni Sultan Süleyman Hastanesi’nde de basın açıklaması gerçekleştirildi.
TÜRKİYE GENELİNDE BASIN AÇIKLAMALARI
Dr. Fikret Hacıosman için basın açıklaması gerçekleştirilen diğer şehirler ve hastaneler ise şöyle: “Mersin Erdemli Devlet Hastanesi, Mersin Tarsus Devlet Hastanesi, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi, Diyarbakır, İzmir 9 Eylül Üniversitesi Hastanesi, İzmir Medical Park Hastanesi, Van, Hakkari, Adana, Manisa Celal Bayar Hafsa Sultan Hastanesi, Mardin Devlet Hastanesi.”
DR.HACIOSMAN İÇİN EYLEM