Edirne’nin Kaleiçi semtindeki bir apartmanın giriş kapısına ‘Hamas İsliam Djihad’ ifadelerinin yer aldığı Arapça bir yazı asıldı. Mahalle sakinlerini tedirgin eden olayla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı.

Edirne’nin Kaleiçi semti Topkapı Caddesi’ndeki Geren Apartmanı’nın giriş kapısına asılan Arapça yazı, mahalle sakinlerini tedirgin etti. Kâğıtta yer alan ‘Hamas İsliam Djihad’ ifadelerini gören yurttaşlar, konuyu Edirne İl Emniyet Müdürlüğü’ne bildirdi.

“SUİKAST DENEMESİ, KATLİAM, TOPLU KATLİAM”

Sözcü’den Uğur Akagündüz’ün haberine göre, yurttaşların ihbarı üzerine konuyla ilgili Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri soruşturma başlattı. Kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce apartmanın giriş kapısına asılan yazıda eksik cümleler olması ise dikkat çekti.
Yazıda şu ifadelerin yer aldığı aktarıldı: “Ve Hamas İslami Jihad ulaşmak için kullanılır, olmalı, sürekli saldırı devam et, ulaş. Ve İsrail’e ulaşmak için kullanılır, kesinlikle, mutlaka gerçekleşmeli, şuan itibari ile kesinlikle, mutlaka, şuan, şimdi kullanılmalı. Başar, bitir. Suikast denemesi, yukarıda, ekleme anlamında daha fazla veya katliam, toplu katliam.”

YURTTAŞLAR TEDİRGİN

Olay yerinde incelemenin tamamlamasının ardından giriş kapısından kaldırılan yazı ile ilgili konuşmaktan çekinen yurttaşlar ise olayın bir an önce aydınlatılmasını istedi. Mahalle sakinleri, yazının apartman girişine kim veya kimler tarafından asıldığına ve içeriğine dair bilgilerinin olmadığını belirtirken; tedirgin olduklarını ifade etti.