20 gündür koronavirüs vakasının görülmediği Elazığ’da bayram nedeniyle şehre gelen iki kişide virüs tespit edildi. Valilik talimatıyla 2 bina karantinaya alındı.

20 gündür koronavirüs vakasının görülmediği Elazığ’da bayram nedeniyle şehre gelen iki kişide virüs tespit edildi. Valilik talimatıyla 2 bina karantinaya alındı. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, uzun bir aradan sonra kentte görülen koronavirüs vakasına ilişkin açıklama yaptı. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, kentte uzun bir aradan sonra yeniden koronavirüs vakası görüldüğünü duyurdu. Kaldırım, vakanın kaynağının şehir dışından gelen bir kişi olduğunu açıkladı.

YENİ VAKALAR ADANA VE İSTANBUL’DAN GELMİŞ

20 gündür yeni vaka görülmeyen kentte, Ramazan Bayramı nedeniyle İstanbul ve Adana’dan geldiği öğrenilen 2 kişide pozitif vaka çıktı. Bunun üzerine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın talimatıyla merkeze bağlı Sürsürü ve Çaydaçıra Mahallesi’nde bulunan 2 apartman İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından karantinaya alındı.

“14 GÜN EVDEN ÇIKMAYALIM”

Twitter hesabından açıklama yapan Kaldırım, şu ifadeleri kullandı:
“İlimizde uzun bir aradan sonra dışarıdan gelen birisi kaynaklı yeniden vaka görüldü. İl dışından bayram için gelenler; lütfen 14 gün evden çıkmayalım, sağlığımızı tehlikeye atmayalım ve il olarak yakaladığımız başarıyı gölgelemeyelim. Şehrimizi bir daha böyle sessiz bırakmayalım.”