Koronavirüs nedeniyle evlerde düzenlenecek yeni yıl partilerine kesinlikle izin verilmeyeceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gerekirse evlere baskın yapacağını belirtti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yeni yıl için evlerde parti düzenlenmesine kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.

“PUTİN’İN GERÇEKTEN ÖZÜ SÖZÜ BİR”

cuma namazı çıkışında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “Erdoğan ile görüş ayrılıklarımız var ama sözünü tutan biri” şeklindeki açıklaması hatırlatılan Erdoğan, şöyle konuştu:
“Sayın Putin’le tanıştığımdan bu yana ben de kendisini aynen bu şekilde tanıdım. Gerçekten özü sözü bir, verdiği sözde duran… Temenni ederim ki şu ana kadar sürdürdüğümüz münasebetleri bundan sonra yine aynı şekilde sürdürürüz. Şu anda da aramızdaki ticaret hacmine baktığımız zaman hedeflerimize de aynı kararlılıkla yürüyoruz.”

AŞI OLANLARA “KONUŞMAYIN’ ÇAĞRISI

Erdoğan, Türkiye’ye gelecek aşılara dair de şunları söyledi:
“İlk etapta Çin’den gelecek olan anlaşmamız 50 milyon. İlk etapta malum 4,5 milyon gelecek. Bütün bunları da belli bir takvim ki öncelikle sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu aşılama sürecini başlatacağız. Aşı olacağımı açıklamıştım bu konuda tüm vatandaşlarımı da aynı hassasiyete devam ediyorum. Her olan bu alanda konuşmamalı. Konuşacak olanlar varsa hocalarımızdır. Değişik alanlarda bu konuda hocalarımızın yapmış oldukları açıklamalarla bizim herhangi bir ihtilafa herhangi bir sıkıntıya yol açmadan bu konuda da kimsenin de aslında şu anda virüsle savaşıyoruz aklına da virüs düşürmemeliyiz. Ve aşı geldiğinde biz de tüm arkadaşlarımızla birlikte aşıyı olacağız. Temennimiz odur ki inşallah bununla birlikte bu koronavirüs belasına karşı mücadelemizi en başarılı şekilde verelim. İlk etapta burada Çin var aynı zamanda Almanya var. Bu iki ülkeden gelecek aşılarla beraber sürecimizi işleteceğiz.”

YILBAŞI PARTİLERİNE OPERASYON

Yılbaşında parti yapılmasının yasak olduğunu kaydeden Erdoğan, “Bütün güvenlik güçlerimiz her türlü tedbiri alacak” diyen Erdoğan, “Bunlara müsaade etmemiz mümkün değil. İstihbaratımız nerede bu tür şeyler olduğunu tespit ederse gerekli operasyonu yapar. İnsanımızın hayatı her şeyin ötesindedir. Bu tür şeylere fırsat vermeye niyetimiz yok. Devletsek devlet olarak görevimiz insanımızın sağlığını hayatını korumaktır. Sonra Allah göstermesin herhangi bir şey olduğu zaman ne diyecekler? Devlet tedbirini almadı, gerekeni yapmadı diyecekler. Buna fırsat veremeyiz” diye konuştu.

“İSRAİL’LE İSTİHBARİ NOKTADA İLİŞKİLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Türkiye-İsrail ilişkilerine de değinen Erdoğan, şöyle devam etti:
“İsrail ile istihbari noktada münasebetlerimiz zaten devam ediyor. En tepe noktadaki kişilerle bazı sıkıntılar yaşıyoruz bazı ülkelerle olduğu gibi. En tepe noktalarda sıkıntılar olmamış olsa İsrail ile münasebetler çok daha farklı olabilirdi. İsrail’in Filistin politikası bizim kırmızı çizgimizdir. Filistinli kardeşlerimize karşı takındıkları tavrı kabul etmemiz mümkün değil. Acımasız davranışları ve Filistin toprakları konusunda takındıkları tavrı kabul etmemiz mümkün değil. Gönlümüz arzu eder ki onlarla da münasebetlerimizi daha iyi bir noktaya taşıyalım.”