İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in ardından, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da öğrencileri hedef göstererek, “Azgın azınlık” ifadelerini kullandı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri ile hocalarının, AKP’li Melih Bulu’nun okullarına rektör olarak atanmasına yönelik protestoları devam ediyor. Dün 4 öğrenci, bazı gazete ve televizyonların hedef göstermesinin ardından açılan “Kabe fotoğrafı” soruşturmasında gözaltına alındı. Öğrenciler ilk olarak Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, daha sonra da nefret söylemleri ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından hedef gösterildi.
AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in de hedef gösterdiği öğrenciler, son olarak Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından hedef alındı.

“AZGIN AZINLIK”

Fahrettin Altun Twitter hesabından öğrencilere yönelik şu ifadeleri kullandı:
“Azgın azınlığın özgürlük, eşitlik ve insan hakları sosuyla normalleştirmeye çalıştığı sapkın düşünce ve yaşam tarzının asıl hedefi nesillerimizi ifsat etmektir. Tek motivasyonu ise kutsallarımızı ayaklar altına almaktır. Boğaziçi Üniversitesi’ndeki görüntüler bunun ispatıdır. Âhlaksızlığı, kutsallara hakareti, nefreti ve terörü özgürlük olarak pazarlamaya çalışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. Gözleri kör, kalpleri mühürlü olan bu azgın azınlık aziz milletimizin maşerî vicdanında da mahkûm edilmiştir. Sizin ifsatlarınızı önlemezsek veyl olsun bize!”

“EMİNİM TÜRK YARGISI DA HAK ETTİKLERİ CEZAYI VERECEKTİR”

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay da, “Biz hükümet olarak gereğini yapmaktayız ve eminim Türk yargısı da hak ettikleri cezayı verecektir” diyerek soruşturmayı işaret ederek, şunları söyledi:
“Kabe kutsalımızdır, inanç ve ibadetimizin, birlik, beraberlik ve dayanışmamızın sembolüdür. Bunlardan nasibini almamış hadsizlerin, alemin kalbi Kabe’ye el ve dil uzatması alçalabilecekleri seviyede sınır tanımayacaklarının göstergesidir. Biz hükümet olarak gereğini yapmaktayız ve eminim Türk yargısı da hak ettikleri cezayı verecektir. Milletimizin oynanan oyunu görerek, bu çarpık zihniyet ve destekçileriyle arasına kalın bir set çekeceğine inancım tamdır.”