GÜNDEM

Fatih’te 4 kardeşin ölümünde siyanüre rastlandı

İstanbul Fatih’te bir evde 2’si kadın 4 kardeş ölü bulundu. 4 kardeşin kanında siyanüre rastlandı. Kardeşlerden birinin bakkala “maaşıma haciz koydular” dediği öğrenildi. BEDAŞ borç nedeniyle evin elektriklerini kesti.

İstanbul Fatih’te iddiaya göre kapısında ‘Dikkat siyanür var’ yazılı not olan bir evde, 2’si kadın 4 kardeş ölü bulundu.

Olay yerine AFAD ekipleri çağrıldı, gerekli tedbirlerin alınmasının ardından içeriye giren ekipler kardeş oldukları öğrenilen 48 yaşındaki Cüneyt Yetişkin, 54 yaşındaki Oya Yetişkin, 60 yaşındaki Kamuran Yetişkin ve 56 yaşındaki Yaşar Yetişkin’in cansız bedenleriyle karşılaştı.

DHA “Polisin ilk tespiti, 4 kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönünde” şeklinde haber geçti.

Kardeşlerin kesin ölüm nedeni Adli Tıp’taki inceleme sonrası belli olacak. Sabıkası bulunmayan 4 kardeşten birinin sara hastası olduğu öğrenildi.

“ARKADAŞI ‘TELEFONU KAPALI’ DEDİ, 155’İ ARADIK”

Kardeşlerin alışveriş yaptığı bakkalın sahibi Yusuf Deniz konuştu. Yusuf Deniz, en son Cumartesi günü müzik öğretmeni olan Oya Yetişkin’in kendisinden alışveriş yaptığını belirterek, “Ben 15 senedir tanıyorum onları. En son Cumartesi günü akşam üzerin saat 17.00 gibi alışveriş yaptı tokalaştık gitti. Salı günü de ses çıkmayınca onun okuldan bir arkadaşı geldi, ‘Bunların telefonu kapalı’ dedi. Hemen 155 polis imdat hattını aradık. Polis arkadaşlar geldi çilingir ile binaya girdik, kapıya yazı asmışlar. Sonra emniyet yetkililerinin hepsi geldi buraya” diye konuştu.

“MAAŞIMA HACİZ KOYDULAR’ DEDİ”

Konuşmasını sürdüren Deniz, “Dört kardeş de aynı evde yaşıyorlardı 4’ü de bekardı. Yalnız sıkıntıları, maddi sıkıntıları vardı. Başka kimseleri yoktu. Kardeşlerden biri müzik öğretmeniydi, diğeri kuryelik yapıyordu, diğerleri de evde oturuyorlardı. En son Cumartesi alışveriş yapmaya geldiğinde bana ‘Maaşıma haciz koydular’ dedi” dedi.

BORÇ NEDENİYLE EVİN ELEKTRİĞİ KESİLDİ

4 kardeşin evine gelen BEDAŞ ekipleri 2 aydır elektrik faturalarını ödemedikleri gerekçesiyle elektrikleri kesti. Cenazeler Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldıktan sonra polis ekipleri bir süre daha çalışmalarını sürdürmüş ve daha sonra evden kapıyı mühürleyerek ayrılmıştı. Saat 09.30 sıralarında Molla Gürani Mahallesi Oğuzhan Caddesi’nde bulunan binanın birinci katına gelen BEDAŞ ekipleri 607,16 liralık elektrik faturasının 2 aydır ödenmediği gerekçesiyle elektrikleri kesti.

KANLARINDA SİYANÜRE RASTLANDI

NTV’nin ulaştığı bilgilere göre otopsi çalışmaları sırasında 4 kardeşin kanında siyanüre rastlandı. Demirören Haber Ajansı’nın (DHA) geçtiği bir haberde ise polisin ilk tespitinin, 4 kardeşin çok sayıda antidepresan içerek intihar ettiği yönündeydi. Ancak bu doğrulanmadı.