Türkiye’de büyükşehirler ve Zonguldak’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağından sonra 2 saatlik sürede büyük bir izdiham yaşanmıştı. Özelikle büyükşehirlerde binlerce kişi fırın ve marketlere akın etmişti.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Balcı, koronavirüs salgını çerçevesinde ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürecinde fırınların çalışacağını belirterek, “Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak” dedi.

İKİ GÜNLÜK SÜREDE FIRINLAR ÇALIŞACAK

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, 30 büyükşehir ve Zonguldak’ta ilan edilen 2 günlük sokağa çıkma yasağı sürecinde fırınların çalışacağını belirterek, “Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak. Araçlar mahalle mahalle dolaşıp ekmek satışını gerçekleştirecek” dedi.

“EKMEK İÇİN TEDİRGİNLİĞE GEREK YOK”

Balcı,yaptığı açıklamada, vatandaşların ekmek konusunda tedirgin olmalarını gerektiren bir durumun bulunmadığını söyledi.
Bütün fırınların bilgilendirildiğini belirten Balcı, şunları kaydetti:
“Fırınlarımız çalışacak. Ekmek vatandaşların kapılarına kadar götürülüp verilecek, satış yapılacak. Araçlar mahalle mahalle dolaşıp ekmek satışını gerçekleştirecek. Vatandaşlarımızın ekmek aramaması için fırıncılarımız mümkün olduğu kadar fazla ekmek yapmaları konusunda bilgilendirilmiştir. Çünkü ilk gün önemli. İlk gün insanlarımızın ekmek arayıp tedirgin olmaması gerekiyor.”