Gaziantep’te bir ay toplantı ve gösteri gibi her tür eylem ve etkinliklere koornavirüs salgını nedeniyle Valilik tarafından yasak getirildi.

Cumhuriyet’ten Bekir Şahin’in haberine göre, Gaziantep’te toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma, konferans, panel, seminer vb. her türlü eylem etkinlikler koronavirüs salgını nedeniyle bir ay yasaklandı.

BİR AY YASAK GELDİ: GEREKÇE KORONAVİRÜS

Gaziantep Valiliği tarafından aynı yasak kararı alındı. Gaziantep Valiliği tarafından il genelinde toplantı, gösteri yürüyüşü, basın açıklaması vb. her türlü eylem ve etkinlikler 09.06.2020 tarihi 08.00 itibariyle 08.07.2020 tarihine kadar (30) gün boyunca yasaklandığını duyurdu.
Gaziantep Valiliği tarafından yasakla ilgili yapılan basın açıklaması şöyle;
“Korona virüsünün yayılmasının engellenmesi için normalleşme sürecine yönelik alınan tedbirlerin akamete uğramaması, aynı zamanda güvenlik ve istikrarın korunması amacıyla ilimiz genelinde gerçekleştirilebilecek, (sivil toplum kuruluşlarının kendi binalarında, kendi personel ve üyelerine yönelik yapacağı toplantılar ile Devlet Kurum ve Kuruluşlarının program ve etkinlikleri, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar ile gelenek ve göreneklere göre yapılacak programlar, spor faaliyetleri ile bilimsel, ticari ekonomik amaçlarla yapılan toplantılar ve Valilik tarafından izin verilenler hariç olmak üzere), tüm toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, yer toplantısı ile protesto eylemi, miting, çadır kurma, oturma eylemi, stant açma, açlık grevi, anma töreni, afiş, pankart ve poster asma, el ilanı ve bildiri dağıtma, imza masası açma, meşale yakma ve taşıma konferans, panel, seminer vb. her türlü eylem etkinliklerin 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddeleri ve ayrıca 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17. ve 19. maddeleri hükmü gereğince 09.06.2020 tarihi 08.00 itibariyle 08.07.2020 tarihine kadar (30) gün boyunca Valiliğimizce YASAKLANMIŞTIR. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”