10 Ekim Ankara Gar Katliamı 4’üncü yılında katliamın olduğu Gar Meydanı’nda yaşamını yitirenler anılıyor. Anma alanında polis yoğun güvenlik önlemi aldı. #10EkimAnkaraKatliamı anmasına katılanlar “10 Ekim’i unutma, unutturma” sloganları eşliğinde alana girdi.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Fırat’ın doğusuna düzenlenen Barış Pınarı Harekâtı’nın planlandığı şekilde devam ettiğini söyledi.
Ankara’da bir plazanın 20’nci katından şüpheli şekilde düşerek hayatını kaybeden Şule Çet davasında bir sene sonra incelenen halıda iz bulunamadı.
🔴 Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’dan Avrupa Birliği’ne tehdit: “Ey Avrupa Birliği! Operasyonumuzu işgal olarak nitelerseniz işimiz kolay, kapıları açarız, 3,6 milyon Suriyeli’yi size göndeririz.”
Erdoğan MHP, İYİ Parti ve CHP’ye teşekkür etti; HDP’yi hedef aldı: “Terör örgütünün desteği ile Meclis’e girmiş olan sözde siyasi partiye sesleniyorum. Benim ordumu işgal gücü olarak gösteremezsin. Bu ahlaksızlığın, edepsizliğin daniskasıdır. İşgal varsa o sizin marifetiniz.”
Gözaltına alınan BirGün gazetesi(@BirGun_Gazetesi) internet sorumlusu Hakan Demir, adli kontrol ve yurt dışına çıkış yasağı ile serbest bırakıldı.
ABD Başkanı Trump’tan operasyon tweeti: 📢İki tarafla da konuşarak SONSUZ SAVAŞLARI sonlandırmaya çalışıyorum. Bazıları bölgeye onbinlerce asker göndermemizi ve yeni bir savaş başlatmamızı istiyor. Türkiye kurallara uymazsa ağır yaptırımlarla vurulur diyorum! Yakından izliyorum.
Almanya, “saldırı tehlikesi” nedeniyle yurttaşlarından özellikle Türkiye’nin Suriye ile sınır bölgesine seyahat etmekten kaçınmalarını istedi.
Urfa Akçakale ve Ceylanpınar ile Mardin Nusaybin’e atılan havan topları sonucu toplam 7 kişi yaşamını yitirdi, 70 kişi yaralandı.
Singapur Sağlık Bakanlığı, yüksek şeker içerikli ürünlerin reklamını yasaklayacak ilk ülke olmaya hazırlandıklarını açıkladı.