Afyon’da belediyenin borcunun 12 milyon lira artarak 68 milyon olduğunu açıklayan Sandıklı Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Çöl, 80 bin liraya satın aldığı ‘Sultan Kayığı’nı tanıttı.

5 milyonu aşkın memur ve emeklinin 5. dönem TİS görüşmelerinde uzlaşma sağlanamadı. Hakem süreci başladı. Hakem Kurulu’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini öpmek isteyen de var, AKP tarafından kurdurulduğu belirtilen Cihannüma Derneği’nin temsilcisi de…
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin “hurda” dediği Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarının uçuş sertifikaları ortaya çıktı. THK 5 uçağı için de “uçuşa elverişlilik belgesi” almış. Uçaklar Pakdemirli’nin 4 ton iddiasının aksine 5,5 ton su taşıyabiliyor.
Afyon’da belediyenin borcunun 12 milyon lira artarak 68 milyon olduğunu açıklayan Sandıklı Belediye Başkanı AKP’li Mustafa Çöl, 80 bin liraya satın aldığı ‘Sultan Kayığı’nı tanıttı.
Samsun’da golf sporuna ilgiyi artırmak için Büyükşehir Belediyesi tarafından 27 milyon TL’ye mal edilen golf sahasının her ay iki milyon lira zarar ettiği belirtildi. Sahanın 5 yıllığına Türkiye Golf Federasyonu’na kiralanmasına karar verildi.
Diyarbakır’a kayyım olarak atanan Vali Basri Güzeloğlu’nun 31 Mart seçimlerinden bir gün sonra İçişleri Bakanlığı’na yazı yazarak belediyeye kayyum atanmasını istediği ortaya çıktı.
Ankara 4’üncü İdare Mahkemesi, Atatürk Orman Çiftliği arazisinin 5 Eylül’de açık artırma yoluyla satışı için yürütmeyi durdurma kararı verdi. Kararda yapılan işlemin ranta yönelik olduğu ve kamu yararı gözetilmediği belirtildi.
Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Ahmet Ağırakça görevden alındı. Ağırakça, göreve getirilirken “Ben Erdoğan’ın Mardin temsilcisiyim” ifadelerini kullanırken görevden alınırken ise “Mardin’e yapılacak en büyük kötülük yapılmıştır” dedi.
İBB’ye bağlı Medya A.Ş’nin işine son verdiği 50 kişi İBB binası önünde açıklama yaptı. Açıklamayı okuyan Şerife Mihriban Çetinel’in daha önce AKP’den milletvekili aday adayı olduğu ortaya çıktı.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla, şehirde 5 metro istasyonu ve 5 rekreasyon alanında bebek bakım odaları açılacak. Bakım odaları belediyenin yaptığı ankette en çok talep edilen ihtiyaç olarak öne çıkmıştı.
Akdeniz’de yüzlerce göçmeni kurtaran gemi kaptanı Pia Klemp, Fransa’nın başkenti Paris Belediyesi’nin en saygın ödüllerinden bir olarak bilinen Grand Vermeil Madalyası’nı reddetti. Klemp “Kimin kahraman kimin yasa dışı olduğuna karar verecek otoritelere ihtiyacımız yok” dedi.