ABD Başkanı Donald Trump’tan Türkiye’yi tehdit etti. Trump, “Daha önceden söylediğim gibi tekrarlıyorum: Eğer Türkiye limitini aşarsa onların ekonomisini daha önce yaptığım gibi yok ederim” dedi. Cumhuriyetçi Parti’nin önde gelen senatörü Lindsey Graham ise “Türkiye, Suriye’ye girerse, yaptırım getireceğiz ve IŞİD’in yıkılmasında ABD’ye yardım eden Kürt güçlerine saldırırsa, NATO üyeliğinin askıya alınması çağrısı yapacağız” açıklaması yaptı.

ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) yapılan açıklamada “Belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik” denildi.
Birleşmiş Milletler, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine düzenlemeyi planladığı harekat için “En kötüsüne hazırlanıyoruz” açıklamasında bulundu.
Köprü ve otoyolların ardından trene de zam yapıldı.TCDD Taşımacılık yüksek hızlı ve ‘konvansyonel’ olarak adlandırılan tren bilet fiyatlarını yüzde 20 artırdı.
PTT de gönderi ücretlerine yüzde 20 zam yaptı.
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı, Mezitli ilçesindeki bir sitede, 2 aile arasında çıkan kavgada Ürdünlü çocuğa tokat atan Nadir K.’nin ev hapsi kararı ile serbest bırakılmasına itiraz etti. Nadir K. tutuklandı.
HDP’nin eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a “2911 sayılı kanuna muhalefet etme” gerekçesiyle yargılandığı davanın Ankara 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Ceza ertelendi.
Manisa Soma’dan Ankara’ya yürümek isteyen ancak yolları Kırkağaç yakınlarında kesilen madencilerin bekleyişi 3. gününde sürüyor.
AKP’nin Kızılcahamam kampında konuşan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Puro içenlerinizi de biliyorum. Puroya da ağır vergiler getireceğiz” dedi.
Kayseri’de’de evden uzaklaştırma cezası bulunan Mustafa Çay, eşi Cevahir Çay’ı otobüs durağında bıçakladı. Yaralı eşinin başında elinde bıçakla bekleyerek, yardım edilmesini engelleyen Mustafa Çay, gözaltına alındı. Cevahir Çay ise hastaneye kaldırılırken yaşamını yitirdi.
HDP Milletvekili Necdet İpekyüz hakkında, açlık grevine giren tutuklulara gönderdiği mektup gerekçesiyle dokunulmazlığın kaldırılması istemiyle fezleke hazırlandı. TBMM Adalet-Anayasa Karma Komisyonu’na, milletvekillerinin dokunulmazlığının kaldırılması amacıyla sevk edilen dosya sayısı 758’e ulaştı.
Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şebnem Seçkin Uğurlu, 2017-2018 yıllarında 14 milyon 314 bin 375 abonenin elektriğinin en az bir kez borcundan dolayı kesildiğini ifade etti.
AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, tasarruf gerekçesiyle bazı toplu taşıma hatlarını kaldırdı.  Türkiye’nin en borçlu belediyeleri arasında yer alan Konya’da 15 ilçedeki 24 toplu taşıma hattının kaldırılması ise büyük tepki çekti.
Şanlıurfa’da 15 günlük eylem yasağı. Şanlıurfa Valiliği, kent genelinde açık hava toplantıları ve gösteri yürüyüşleri gibi etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.
ABD Başkanı Donald Trump’ın “Türkiye’nin ekonomisini yok ederim” açıklamasına CHP’den ilk tepki: “Türkiye Cumhuriyeti Devleti hiç bir tehdide boyun eğmemiştir ve eğmeyecektir. Egemen ve bağımsız bir ülke olan Türkiye her konuda kendi kararını kendi verecektir.”
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik muhtemel operasyonuna dair “Suriye’nin kuzeyinde belirli bir bölgedeki unsurlarımızı çektik” açıklamasında bulundu.
Habertürk’te konuşan AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Suriye’nin kuzeyinde yapılacak olası bir askeri harekat için “Nihayetinde savaşa giriyoruz ve Allah’ın izniyle inşallah bu savaşı biz kazanacağız” açıklamasını yaptı.
Urfa’nın Suriye sınırındaki Ceylanpınar ilçesinde dört mahalle, tek tek kapı çalınılarak Şanlıurfa Valiliği’nin kararı ile 36 saat içinde boşaltılıyor. Boşaltılması istenilen mahalleler

  • 15 Temmuz
  • Cumhuriyet
  • Mehmet Akif Ersoy
  • Mevlana

ABD Başkanı Donald Trump’ın “Türkiye’nin ekonomisini yok ederim” açıklamasının ardından, Pentagon, “Türkiye Suriye’de hava görev emrinden çıkarıldı, gözlem ve keşif bilgileri verilmeyecek” dedi.
Enerji Bakanı Fatih Dönmez, Doğu Akdeniz’de doğalgaz ve petrol arama çalışmalarına dair “Doğu Akdeniz’de Yavuz’un matkabı 24 saat içinde dönecek. İki tane sismik araştırma gemimiz var. Barbaros Lefkoşa sahasında araştırmalara devam ediyor” açıklamasını yaptı.
Irak’ın başkenti Bağdat ve güneydeki bazı kentlerde başlayan hükümet karşıtı gösteriler nedeniyle 2 Ekim’den bu yana kesilen internet erişimi, ülke genelinde yeniden sağlandı. Kullanımı engellenen Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal ağlardaki erişim engeli de kaldırıldı.