ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence: “Türkiye ve ABD Suriye’de ateşkes için anlaşmıştır. Türkiye Barış Pınarı Harekatı’na ara verecektir.” “Barış Pınarı Harekatına 120 saatliğine ara verilecektir. Bu süre içerisinde YPG güçleri bölgeden çekilecek.” “ABD ateşkesle birlikte Türkiye’ye yeni bir yaptırım uygulamayacak. Daimi bir ateşkes gerçekleştiğinde Trump, ekonomik yaptırımların da kaldırılması konusunda anlaştı.”
 
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın oğlu İlteber Yalçın, Ankara Kalesi’nde kayalıklardan düşerek hayatını kaybetti.
Cumhurbaşkanlığı’nın “güvenlik kamerası” ihalesini, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın oğulları Bilal ile Burak Erdoğan’ın arkadaşı Fatih Başçı’nın sahibi olduğu ERB Teknoloji ve Bilişim Şirketi aldı. İhale için ödenen rakam 7 milyon 456 bin TL olarak açıklandı.
Merkez Bankası verilerine göre, kısa vadeli dış borç stoku, Ağustos sonu itibarıyla, 2018 yıl sonuna göre yüzde 5.4 artışla 120.7 milyar dolara yükseldi. Orijinal vadesine bakılmaksızın vadesine 1 yıl veya daha az kalmış dış borç stoku da, 172 milyar dolar olarak hesaplandı.
Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ üyesi olmak suçlamasıyla yargılandığı davada beraat etti.
Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Türkiye’nin sürdürdüğü Barış Pınarı Harekâtı’yla ilgili ilk kez konuştu. Sputnik Türkiye’nin haberine göre Esad, “Türk saldırganlığına Suriye’nin her yerinde karşılık vereceğiz” ifadesini kullandı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi’nde oy birliğiyle İstanbul genelinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda toplu ulaşımın ücretsiz olmasına karar verildi.
Hakkari’de Yüksekova Belediyesi Eş Başkanı İrfan Sarı çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.