AKP Mersin İl Başkanı Cesim Ercik’in işletmesinde 2015’ten beri kaçak elektrik kullandığı ortaya çıktı. Ercik’e kullanım bedeli ve ceza bedeliyle birlikte 74 bin 309 lira para cezası verildi.

 
 
Milli Eğitim Bakanlığı’nın 15 Temmuz’dan sonra KHK ile kapatılan çok sayıda okula, “Cemaatle mücadelede milat” olarak belirlenen 17-25 Aralık’ın ardından da “teşvik” verdiği ortaya çıktı.
Avukat Hüseyin Erdoğan, girdiği hakimlik ve savcılık sınavlarında toplam 7 kez kazanıp 7 kez elendi. Son sınavda Türkiye 5’incisi olduğu halde elenen Erdoğan, mülakatların hukuka aykırı olduğunu söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB üst yönetimini tanıttı.

Ankara Çankaya Belediyesi, ODTÜ’de yapılmak istenen KYK yurdu inşaatının şantiye binalarını ve inşaat alanı etrafına örülen çitleri kaldırmak için işlemlere başlıyor. Yıkımın ardından bölgede yeniden ağaçlandırma çalışmaları yapılacak.

İzmir’de meydana gelen 4,8’lik depremin ardından Denizli’nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25’te 6.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem İzmir’de de hissedildi.

Birleşik Metal İş Sendikası Sınıf Araştırmaları Merkezi (BİSAM), Temmuz 2019 dönemi için açlık ve yoksulluk sınırı verilerini hesapladı. Rapora göre, temmuz ayında açlık sınırı bin 981 liraya, yoksulluk sınırı 6 bin 854 liraya yükseldi.
İstanbul Eminönü’nde, tarihi balıkçıda oturan kişilere, balıkçıda palayla saldırı iddiası sosyal medyada büyük tepki topladı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, saldırıyla ilgili 8 şüpheli hakkında teşhis için gözaltı kararı verdi.
Türkiye’de, geçen yıl gıda harcamaları içinde en fazla payı yüzde 20.9 ile ‘et, balık ve deniz ürünleri’ aldı.