Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ‘FETÖ üyeliği’ soruşturması başlatıldığı ortaya çıktı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Hasan Seymen, 2016 yılında Meral Akşener hakkında, “FETÖ” ile irtibatlı olduğu iddiasıyla soruşturma başlatıldığını ve dosya ile ilgili gizlilik kararı alındığını söyledi. Seymen, gizlilik kararının kaldırılması çağrısında bulundu.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun (@ccanannnnnn ) duruşması 18 Temmuz tarihine ertelendi. Adliye önünde açıklama yapan CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, “Tüm hukuki haklarımı sonuna kadar savunacağım. Ek süre talep ettik. Her ne kadar zorlansak da… Yine yargı hızlı çalışarak 18 Temmuz’a gün verdi. Ben bu yüzden bu mevsime biz mevsimi diyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) mevcut Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, 7 yardımcısı ve hukuk müşaviri ile birlikte istifa ettiğini duyurdu. İBB Genel Sekreter Vekilliği’ne Mehmet Çakılcıoğlu atanırken, Yavuz Erkut ve Murat Ongun başkan danışmanı olarak görevlendirildi.
5 ile yeni müftü atanırken en dikkat çeken atama Ankara Müftülüğü’ne oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Müftülüğüne askerlik ve İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşı Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan’ı atadı.
Casusluk suçlamasıyla tutuklu bulunan ABD’nin İstanbul Başkonsolosluğu görevlisi Metin Topuz’un tutukluluk halinin devamına karar verildi.
Anayasa Mahkemesi (AYM) Genel Kurulu, Gezi soruşturmasında tutuklanan Osman Kavala’nın bireysel başvurusuna ilişkin 22 Mayıs’ya verdiği ret kararının gerekçesini açıkladı. Karara karşı çıkan 5 üyeden birinin AYM Başkanı Zühtü Arslan olduğu ortaya çıktı.
Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Denizbank’ın Emirates NBD Bank PJSC’ye devrine ilişkin yapılan başvuruyu uygun buldu.
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener hakkında ‘FETÖ üyeliği’ soruşturması başlatıldığı ortaya çıktı.