Aladağ Yurt Yangını davasında karar çıktı: Yurt Müdürü Sanık Cuma Ali Genç 11 yıl 1 ay 10 gün Dernek başkanı Sanık İsmail Uğur 12 yıl 2 ay 20 gün Yurt müdür yardımcısı Sanık Mahmut Deniz 10 yıl Dernek yöneticisi sanıklar 8 yıl 10 ay 20 gün hapis cezası ile cezalandırıldı.
 
İçişleri Bakanlığı müfettişleri AKP’li Besni Belediyesi’nin hesaplarını inceledi. AKP Milletvekili Ahmet Aydın ile eski milletvekili Mehmet Metiner’in misafirlerine ikram için 42 bin 570 liralık şıra aldığı, faturayı da belediyeye kestiği ortaya çıktı.
HDP tarafından Van’da düzenlenen “Demokratik Yerel Yönetimler Eğitim Çalıştayı bugün başladı. Çalıştay 7 Temmuz’a kadar devam edecek.
Mersin’de, metil alkolden zehirlenme şüphesiyle 7 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından düzenlenen operasyonlarda, alkolleri sattıkları öne sürülen, aralarında daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılanların da olduğu 6 şüpheli yakalandı.
İstanbul seçimlerinde Ekrem İmamoğlu’na destek vererek, “Haydi İstanbul sen başkan yap, söz veriyoruz biz de Cumhurbaşkanı yapacağız. Her şey güzel olacak” diyen Kırıkkale’nin Yahşihan Belediyesinin AKP’li meclis üyesi Hüseyin Çavdar, partisinin kararını beklemeden istifa etti.
Bursa’nın Gemlik ilçesinin önceki dönem belediye başkanı AKP’li Refik Yılmaz, yeni başkan CHP’li Mehmet Uğur Sertaslan hakkında, belediyenin borcunun 101 milyon lira olduğu açıklaması nedeniyle dava açtı.
HDP’nin Hizbullah üyelerinin tahliyeleriyle ilgili verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.
Ankara’daki 9 üniversitenin mimarlık, iç mimarlık, şehir planlama ve peyzaj bölümlerinde görevli akademisyenler Mansur Yavaş’ı ziyaret etti. Görüşmede, belediye projelerine akademisyenlerin aktif katılımının sağlanması konusunda uzlaşma sağlandı.