Bingöl’ün Karlıova ilçesine bağlı Kaynarpınar köyünün Aktaş mezrasında oturan 55 yaşındaki Kemal Okuyucu, çocuklarını okula giden servis aracına ulaştırmak için sırtına alarak çaydan geçiyor. Her gün yaklaşık 8 km yol giden baba Okuyucu, “Her yerde yol var köprü var. Bizim niye olmasın. Devlet bize bir köprü yapsın, bu işkence artık bitsin” diyerek Peri Çayı’na köprü yapılmasını istedi. Ardından Twitter üzerinden kullanıcılar tarafından, #PeriÇayınaKöprüYapılsın etiketiyle kampanya başlatıldı.

Afyonkarahisar’da 67 üniversite öğrencisi, yedikleri tavuk dönerden zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvurdu. Olayla ilgili inceleme başlatıldı.
Vodafone 41. İstanbul Maratonu’na 106 ülkeden yaklaşık 140 bin kişi katıldı. 42 kilometrelik çipli koşuda yaklaşık 4 bin, 15 kilometrelik koşuda ise yaklaşık 33 bin sporcu koşuyor.
1 Ocak 2020 tarihinden itibaren tüm dünyada gemiler daha düşük sülfür oranlı VLSF adlı yeni yakıtı kullanmak zorunlu olacak. Bu uygulama ile deniz taşımacılığının çevreye verdiği zarar azaltılacak.
41. Avrasya Maratonu’na, CHP’li milletvekilleri Özgür Özel, Veli Ağbaba ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin “Bir Işık da Siz Yakın” projesi için katıldı.
Bursa’da her mevsim binlerce kişinin ziyaret ettiği 400 bin metrekarelik  Soğanlı Botanik Parkı’nın doğal SİT statüsü değiştirildi. Parkta yapılaşmanın önü açıldı.
Yeşilçam’ın usta oyuncusu Fatma Girik, Ankara’daki 2 aylık fizik tedavinin ardından Muğla’nın Bodrum ilçesindeki evine döndü.
Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda erkeklerde Kenyalı atlet Daniel Kipkore Kibet, parkur rekoru kırarak kazandı.
Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nda kadınlarda Etiyopyalı atlet Hirut Tibebu birinci oldu.
İstanbul’un artan su ihtiyacını karşılamak için Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde inşa edilmesi planlanan Sungurlu Barajı’yla ilgili ikinci kez hazırlanan ÇED raporu kabul edilirse 34 bin 500 ağaç kesilecek.
Saadet Partisi, “Gelecek Saadet’le Gelecek” sloganı ile Ankara Spor Salonu’nda 7. Olağan Kongresi’ni düzenliyor. Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu açılışı Nâzım Hikmet’in “Davet” şiiri ile yaptı.
Gezi Direnişi sırasında Eskişehir’de öldürülen üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz da İstanbul Maratonu’nda koştu ve oğlu adına kurulan vakfa destek istedi.
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu: “3 Kasım 2002 AK Parti’nin iktidara geldiği gün. 3 Kasım 2019 ise miladını doldurduğunu tescilleme tarihidir. Türkiye’ye vereceği hiçbir şey kalmamıştır. Ülkemizde ne adalet kalmıştır ne de kalkınma.”
Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın (TPAO) Adıyaman sınırları içinde kalan petrol işletme ruhsat sahasında genişletme yapılması kararlaştırıldı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla söz konusu alana 969 hektarlık saha ilave edildi.
Rus Ortodoks Kilisesi Patriği Kirill, Yunan Kilisesi ile ilişkileri kopardı. Yunan Kilisesi liderinin Rus Ortodoks Kilisesi’nden ayrılan Ukrayna Ortodoks Kilisesi lideri Epifani Dumenko’yu tanıması nedeniyle bu karar alındı.
Hürriyet yazarı Ayşe Arman’ın da gazeteden istifa ettiği öğrenildi. Arman’ın editörlüğünü yapan İpek Özbey, Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Yıllarca editörlüğünü yaptığım arkadaşım Ayşe Arman Hürriyet’ten istifa etti. Yolun açık olsun Ayşe…” ifadelerini kullandı.
İstanbul Maratonu’nda koşan İBB Başkanı İmamoğlu, “Bu aynı zamanda bir iyilik koşusu. Bütün iyilikler sporun, sportmen ruhuyla, centilmenliğiyle atacağınız her adımda karşılık bulmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
Van’da Tuşba Belediyesi’nin HDP’li 4 Meclis üyesi görevden uzaklaştırıldı.
Toprak Mahsulleri Ofisi’ne, pek çok tarımsal ürünü Kamu İhale Kanunu’na tabi olmaksızın ithal etme yetkisi verilmesini öngören madde, TBMM’de vergi paketine ilave edildi.
Giresun Yağlıdere’nin MHP’li Belediye Başkanı Yaşar İbaş, ilçesine itfaiye aracı almak için 11 kez Ankara’ya gitti ama eli boş döndü. İlçede 2 kişinin öldüğü yangının ardından İbaş, “Her şeye para bulundu, bir itfaiyeye para bulunamadı. Vicdanlari rahat mı?” dedi.
41. İstanbul Maratonu’nda Eskişehir’de Haziran Direnişi eylemleri sırasında, dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve @Alikev_org ile birlikte, Dilek İmamoğlu da koştu.
Bingöl Karlıova’da yaşayan 52 yaşındaki Kemal Okuyucu ve çocukları için Twitter’da, #PeriÇayınaKöprüYapılsın etiketiyle kampanya başlatıldı. Okuyucu, “Her yerde yol var köprü var. Bizim niye olmasın. Devlet bize bir köprü yapsın, bu işkence artık bitsin” diye konuşmuştu.
Til Temir’in Kesra köyünde, Sınır Tanımayana Doktorlar konvoyunun vurulduğu iddia edildi. Edinilen ilk bilgilere göre top atışı yapılan konvoyda bir doktorun yaralandığı belirtildi.
41’inci İstanbul Maratonu’nda erkekler ve kadınlar kategorilerinde dereceye giren sporcular ödüllerini aldı. 42 km parkurda birinci sırada yer alan sporculara 50 bin, ikincilere 25 bin, üçüncülük elde edenlere de 15 bin Dolar para ödülü verildi.
İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi, Anayasa Mahkemesi’nin Barış Akademisyenleri hakkındaki hak ihlali kararını tanımayarak, 1 yıl 3 ay hapis cezası verilen akademisyen S.U.’nun yeniden yargılanma talebini reddetti.
Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü’ne yapılacağı açıklanan millet bahçesi projesini kazanan şirkete 14 milyon 861 bin TL ödenecek. Projeye ilişkin Elektronik Kamu Alımları Platformu’nda yer alan ihale dosyasına göre, kampüsün bazı kısımlarında ağaç kesimleri yapılacak.
Manisa’nın Soma ilçesinden 301 işçinin yaşamını yitirdiği facianın ardından tazminatsız işten çıkarılan madencilerin Ankara yürüyüşüne 30’uncu günde de izin verilmemesine karşılık, işçiler direnmeye devam ediyor.
TSK’nin top atışıyla, Özgür Burma Devriyeleri konvoyunda Zaw Senk isimli Taylandlı doktorun yaşamını yitirdiği iddia edildi. Milli Savunma Bakanlığı ise iddiayı yalanlayarak, “Sivil kuruluşlara ateş açıldığına ilişkin medyada yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır” dedi.
Kars’ın Sarıkamış ilçesine bağlı Aşağısallıpınar Alevi köyünde, inşaatı devam eden cami yapımına karşı Aşağısallıpınar Köyü’nün şehirde yaşayan köylüleri, yapılan caminin cemevine çevrilmesi için imza kampanyası başlattı.