GÜNDEM

Günden Kalan | DSP İstanbul’da aday göstermeyecek

DSP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Muammer Aydın, seçimden çekildiğini açıkladı.

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu “Hangi İslam coğrafyasına bakarsanız Müslümanlar eziliyor. Hatta Müslümanlar birbirini katlediyor. Biz de sadece yaşananları izliyoruz. Gerçekten İslam’ın gerektirdiği gibi hareket etseydik, dünyada huzur ortamı oluşmuş olurdu” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den MHP’ye geçen Kastamonu Belediyesi’nde, AKP döneminden kalma 100 bin liralık pastırma faturası çıktı. MHP Kastamonu İl Başkanı Yüksel Aydın, “Nerede yediniz o pastırmaları? Biz, Cumhur İttifakı hatırına birçok şeyi görmezden geliyoruz” dedi.

AKP’den CHP’ye geçen Kırşehir Belediyesi’nin TOKİ’de bulunan konutlarından 2’sinin Yeni Eğitim Derneği’ne, 9’unun İlim Yayma Cemiyeti’ne, 2’sinin de KADEM’e “elektrik, doğalgaz ve su faturalarınının da belediye tarafından ödenmesi kaydıyla” tahsis edildiği ortaya çıktı.

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Binali Yıldırım’a “Kim neyi çaldı Binali Bey? İmamoğlu’nun mazbatası, ülkemizin 45 günü ve itibarı, İstanbullunun huzuru çalındı. Vatandaşlarımızın suya, ulaşıma ve belediye hizmetlerine ucuza erişim hakkı çalındı” yanıtı verdi.

Rabia Naz Vatan’ın babası Şaban Vatan, Anneler Günü için “Rabia Naz özel mektup yazacaktı annesine, dünyanın en güzel sözlerini yazacaktı güzel yüreğinden. Kirli paralarınızla eşlerinize hediye alacaksınız. Canikli’nin haram paralarını helal rızıklarınıza bulaştırdınız” dedi.

Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın, Ankara’da katıldığı bir televizyon programı sonrası uğradığı saldırıyla ilgili 6 kişi gözaltına alındı.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video