İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ikinci kez mazbatasını aldı. Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldıktan sonra bir açıklama yaptı. İmamoğlu “Bugünkü mazbatamda çoğunluğu kadın olan bir ekibin imzası ile teslim alacağım. Bu cinsiyet eşitliği adına değerli bir mesajdır. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mazbatayı aldığı Saraçhane’de duyuruldu. Saraçhane’ye gelenler alkışlar ve ıslıklarla mazbatayı kutladı. Ekrem İmamoğlu, Vali Ali Yerlikaya’dan İstanbul’un mührünü aldı.
Yurt dışındaki ‘FETÖ’ okullarının devralınması için kurulan, geniş yetkilere sahip olan, Türkiye Maarif Vakfı’na aktarılan bütçe milyar lirayı aştı. Cumhurbaşkanlığı kararı ile bakanlık bütçesinden 541 milyon lira daha Türkiye Maarif Vakfı’na aktarıldı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi, Halk Ekmek AŞ’de Genel Müdürü Ahmet Sarıduman ve Genel Müdür Yardımcısı Volkan Yüksel hakkında; parti kongrelerine, gençlik kolları toplantılarına ve seçim merkezlerine faturasız “Şampiyon Ekmek” gönderildiği için soruşturma başlattı.
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), haziran ayına ilişkin ekonomik güven endeksini açıkladı. Ekonomik güven endeksi haziranda bir önceki aya göre yüzde 7,6 artarak 77,5’ten 83,4’e yükseldi.
İskoçya’da bir nükleer santralde yaşanan sızıntı nedeniyle çalışanların tahliye edildiği açıklandı. BBC’nin haberine göre Dounreay’deki santralde faaliyet tamamen durduruldu.