GÜNDEM

Günden Kalan | Emine Bulut davasında müebbet

Emine Bulut davasında sanık Fedai Varan haksız tahrik uygulanmayarak müebbet hapis cezasına çarptırıldı. “Canavarca hisle öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet verilmedi.

 

Görevden alınarak yerine kayyum atanan HDP’li Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi EşBaşkanı Selçuk Mızraklı ve Kayapınar Belediyesi EşBaşkanı Kezban Yılmaz gözaltına alındı.

Diyarbakır’da HDP’li Bismil Belediye Eş Başkanı Orhan Ayaz, gözaltına alındı.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç’tan gözaltılara tepki: 🗨️ “Bu iktidar savaşı bahane edip halkın iradesini gasp etmeye devam ediyor. Bu çok açık bir siyasi darbe sürecidir. Bu demokratik düzeni ortadan kaldırma hamlesidir. Tüm toplumsal muhalefete bir gözdağıdır.”

🍺ABD’de yaşayan ve bağırsaklarında maya mantarı çoğalan 46 yaşında bir kişinin vücudu kendi kendine bira üretmeye başladı. 🍻İlk etapta sarhoşluğun etkilerini hissetmeye başlayan şahıs, baş dönmesi, hafıza kaybı gibi etkiler sonucunda işinden istifa etmek zorunda kaldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imar barışı kapsamında 3 milyon 599 bin 867 adet yapı kayıt belgesi başvurusu yapıldığını ve toplamda 23 milyar 523 milyon 609 bin 133 lira ödeme alındığını açıkladı.

İstanbul’da Haydarpaşa Garı ihalesinden İBB’nin usulsüzce elenmesinin ardından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun çağrısı üzerine, onlarca avukat, Haydarpaşa ve Sirkeci gar alanlarının ihalesinin iptali için dava açtı. İhaleyi yapanlar hakkında suç duyurusunda da bulunuldu.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, söz verdiği su indirimini gerçekleştireceklerini belirterek, “Kasım ayında suya yaklaşık yüzde 20’lik indirim yapacağız” dedi.

Gezi Direnişi sırasında bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Mehmet Ayvalıtaş’ın ölümüne ilişkin görülen dava sonuçlandı. Mahkeme iki sanık hakkında beraat kararı verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara’da bir huzurevinde kalan keman virtüözü Suna Kan’ın doğum gününü kutladı.

Borsa İstanbul Genel Müdürlüğü’ne Hakan Atilla atandı. Hakan Atilla 1 yılı aşkın süre ABD’de tutuklu kaldıktan sonra tahliye edilerek Türkiye’ye dönmüştü.

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) motorine zam geldiğini açıkladı. Açıklamada, “22/10/2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere motorinde 7 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur” denildi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video