İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “(iştirakler) Yüzde 90’a yakın yönetimi kurulu başkanları ve vekilleri istifa etti” dedi.

 
Yurt dışından yolcu beraberinde getirilen cep telefonu maktu harç tutarı, 500 liradan 1500 liraya yükseldi. Buna göre cep telefonu maktu harç oranı yüzde 200 artmış oldu.
Mimarlar Odası Ankara Şubesi, ODTÜ Rektörü Verşan Kök ve Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulundu.
Anayasa Mahkemesi, tahliye olduğu halde yeniden tutuklanan Atilla Taş hakkında hak ihlali kararı verdi. Taş, “Bir gün masumiyetimin anlaşılacağını biliyordum. Açıklamalı kararda da tweet ve yazılarımdan başka suçum olmadığı görülüyor” dedi.
Yavuz Oğhan, Ahmet Davutoğlu’yla dün yaptıkları röportajın ardından RS FM’deki programlarına son verildiğini açıkladı. RS FM’in Yavuz Oğhan’ın programına son vermesinden sonra, RS FM ile aynı yapı içinde bulunan Sputnik haber sitesi de tepki çekti. Sputnik’in (@sputnik_TR) Twitter’daki takipçi sayısı 825 binden 802 bine düştü.
ODTÜ Geliştirme Vakfı, kendisine ait olan arazinin KYK yurdu yapımı için kullanılmasına müsaade etmeyeceğini kamuoyuna duyurdu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Alinur Aktaş, Kurban Bayramı için ücretsiz olması öngörülen toplu ulaşımın 30 Ağustos’ta da ücretsiz olmasına karşı çıkarak, “O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım” dedi.

İran Devrim Muhafızları, Hürmüz Boğazı’nda İngiltere’ye ait ‘Stena İmpero’ adlı petrol tankerini alıkoyduğunu duyurdu.