İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 30 bin üniversite öğrencisine yıllık 3 bin 200 TL eğitim yardımı yapılacağını duyurdu.

 
AKP 26. Dönem Muğla Milletvekili Nihat Öztürk’ün kumarhanede çekilen görüntüleri #KumaraVarMilleteYok etiketi ile Twitter’da TT oldu.
AKP’li Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 36 milyon TL’lik araç kiralama ihalesi açtı. İhaleyi, AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler’in ortağı olduğu Tureks firması kazandı.
🔴Isparta’da kadın cinayeti. Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencisi Güleda Cankel (19) önceki akşam kaldığı apartta, eski erkek arkadaşı tarafından önce boğulmak istendi, ardından bıçaklı saldırıya uğradı. Güleda, olay yerinde can verdi.
Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde başkanlık koltuğunu CHP’ye kaptıran AKP’li eski başkan ve pratisyen doktor Adil Çelik, Gazipaşa Devlet Hastanesi’nde başhekimlik görevine atandı. Liyakat aykırı olarak nitelenen atama tepki çekti.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (#EYT) ile ilgili bir soruya “Cumhurbaşkanı’nın son konuşmasındaki değerlendirme bizim için de genel kabul gören bir değerlendirmedir” yanıtını verdi.
Modacı Barbaros Şansal (@barbarosansalfn) hakkında Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan hakkında sosyal medya üzerinden hakaret içerikli paylaşımlarda bulunduğu iddiasıyla 5 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde kıyı erozyonu nedeniyle, 10 ayda yaklaşık 1 hektarlık kumsal alanın yok olduğu belirtildi.
Kocaeli’nde bir kadın, bindiği otobüsteki bir erkek tarafından sözlü tacize maruz bırakıldı. Kadının yanına oturmasına izin vermeyen kişi “Senin değerli bir hazinen olsa saklamaz mıydın?” dedi. Otobüs şoförü de kadını susturmaya çalıştı.
Türkiye Gazeteciler Sendikası (@TGS_org_tr), Anayasa Mahkemesi’nin gazetecilerin fazla mesai ücretinin zamanında ödenmediği her gün için işverenin yüzde 5 fazla ödeme yapmasını öngören kanun maddesini iptal etmesine yaptıkları yazılı açıklama ile tepki gösterdi.