İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi’nde kadın avukatın etek boyunu ölçerek fotoğrafının çekilmesini isteyen ve bu yüzden tutanak düzenleten ardından görevden uzaklaştırılan hakim Mehmet Yoylu, sadece 5 ay sonra yeniden işe başladı. HSK, ‘soruşturmanın selameti’ için Yoylu’yu eski görev yerine değil, Gebze’ye gönderdi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dipsiz Göl’de gerçekleştirilen kazı çalışmaları hakkında “Bakanlığımızca ilgililer hakkında 15.11.2019 tarih ve 372 sayılı onay ile soruşturma başlatılmış ve görevden uzaklaştırılmışlardır” açıklaması yaptı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), siyanür gibi zehirli kimyasal maddelerin, başta internet olmak üzere birçok yerde satışının zorlaştırılması, kontrol altına alınması amacıyla Meclis Araştırması başlatılmasını istedi.
Gaziantep’te inşaat mühendisi Korkut Küçükcan’ın hayatını kaybettiği cami inşaatının yapı ruhsatının olmadığı ortaya çıktı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu “Devlette liyakat sistemi çöktü. Bir örnek; büyükelçi olmanın şartları nedir? Hayatında dışişleri konusunda bir makale yazmamış, tek bir cümle etmemiş kişiyi büyükelçi tayin ettik” dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Saat başına 2 milyon dolar faiz ödeyen ülke kalkınabilir mi? Borçlanma Genel Müdürlüğü’nü kurdular. Biz çoluk çocuğumuzun boğazından kesiyoruz. Sizin alın teriniz bu para. Bu borçlar karşılığında ne oldu? Yüzün üzerinde fabrika kapatıldı.”
İstanbul Anadolu 2. İş Mahkemesi’nde kadın avukatın etek boyunu ölçerek fotoğrafının çekilmesini isteyen ve görevden uzaklaştırılan hakim, yeniden işe başladı.
Konya’da söküldükten sonra kaldırıma bırakılan reklam panosunun üzerine devrilmesi sonucu yaşamını yitiren Muhammed Emir Karabakan’ın (5) ölümüyle ilgili İstinaf Mahkemesi’ne giden ailenin başvurusu reddedildi.
İzmir’in Ödemiş ilçesinde faaliyet gösteren Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bilgi, tarımda 2020’nin sıkıntılı geçeceğini söyledi.
AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi, toplu ulaşım ücretlerine yaklaşık yüzde 15 zam yaptı. Buna göre, toplu ulaşımda 2.10 lira olan tam elkart 2.50 liraya, aylık sınırsız tam abonman 135 liradan 160 liraya yükseltildi.
Hong Kong’da yaklaşık altı aydır süren protestolarda bir polis memuru bugün okla vuruldu. Polisin bilincinin açık olduğu ve hastaneye kaldırıldığı bildirildi.
Sakarya Söğütlü’de bir entegre tavuk çiftliğinde çalışan Derya Bal, 150 kadın çalışanı olan firmalarda zorunlu olarak bulunması gereken kreş, iş yerinde olmadığı için işinden ayrıldı. Bal, açtığı dava sonucu mahkeme kararıyla kıdem tazminatını da aldı.
Kemal Sunal’ın oynadığı ‘Gülen Adam’ filmindeki ev taşıma sahnesi gerçek oldu: Trabzon’da yaylada ev yapmak isteyen ama yapılaşma yasağına takılan Ömer Birinci, 20 metrekarelik ahşap evini kamyon kasasına monte etti.
Yükseköğretim Kurulu’nun hazırladığı (YÖK) 2018 Yılı İzleme ve Değerlendirme Raporu’nda 4 üniversitede öğrenci başına bir kitabın bile düşmediği açıklandı.
Denizli’nin Serinhisar İlçesi Belediye Başkanı Hüseyin Gemi, CHP’den istifa etti.
Şili’de anayasanın değişimi gündemiyle muhalefet ve hükümet arasındaki görüşmeler 15 Kasım Cuma günü sonuçlandı. 2020 yılının Nisan ayındaki anayasa referandumunda halk “anayasanın değiştirilip değiştirilmemesi” ve “anayasayı yazacak heyetin belirlenmesi” için oy kullanacak.
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın EYT açıklamasını eleştirdi: “Diyor ki, ‘Ben iktidarı kaybetsem bile EYT’lilere çözüm yok.’ Ben de diyorum ki, sen iktidarı kaybettin. Biz EYT’lilerin de, yoksulların da, işsizliğin de çözümünü bulacağız.”
Pendik’te, pompalı tüfekle 3 kişiyi öldürüp bir kişiyi de yaralayan Ahmet Önal, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Usta tiyatrocu Yıldız Kenter, akciğer rahatsızlığı sebebiyle yoğun bakıma kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu’nun “Madame Figaro” dergisine kapak olması hakkında, “Benim eşim, Cumhuriyet kadını olarak hayatını geçiriyor. Ben de Cumhuriyet erkeği olarak. Bununla da gurur duyuyoruz. Fotoğrafları çok beğendim” dedi.
Antep’te 11 Kasım’da gözaltına alınan 57 HDP’linin gözaltı süresi, çıkarıldıkları Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 4 gün daha uzatıldı.
İBB, 30 Ağustos’ta başlattığı gece metrosu ile bugüne kadar 595 bin 481 kişi yolculuk yaptı. Sadece cumayı cumartesiye ve cumartesiyi pazara bağlayan gecelerde yapılan seferlerde en çok kullanılan hat 245 bin 908 yolcu ile Yenikapı-Hacıosman metrosu oldu.
Milli Savunma Bakanlığı’ndan açıklama: “DAEŞ tehdidine yüzlerce kayıp vermiş bir ülke olarak Türkiye, sahada DAEŞ ile göğüs göğüse savaşan tek NATO ve Koalisyon ülkesi olarak Suriye ve Irak’ta 4 binden fazla azılı DAEŞ’liyi etkisiz hale getirdi.”
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Hayvan Haklarını Araştırma Komisyonu’nun raporunu tamamladığını açıkladı. Raporda, Adalar’da elektrikli ulaşım araçlarına dair düzenleme hakkında, “Adalar’da elektrikli ulaşım araçlarının kullanımına geçilecek” bilgisi verildi.
Türkiye Varlık Fonu bünyesindeki Çaykur, BOTAŞ, TCDD ve Kayseri Şeker zarar ederken, THY, Halkbank, Ziraat Bankası, VakıfBank, Türkiye Denizcilik İşletmeleri ve PTT’nin kârlarında ciddi düşüşler kaydedildi.