GÜNDEM

Günden Kalan | Kazdağları için nöbet!

Kaz Dağları’na yapılmak istenilen altın madenine karşı başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti başladı. Su ve Vicdan Nöbeti’ne gelenler arasında olan sanatçılardan Sadık Gürbüz kalabalığa seslendi. Daha sonra ise şair Ataol Behramoğlu şiir okudu. Basın açıklamasının ardından Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan bir konuşma yaptı. Su ve Vicdan Nöbeti’ne katılan on binlerce kişi maden proje geliştirme sahasına yürüdü. CHP Genel Başkan Yardımcısı @veliagbaba#Kazdağları‘nda Türkiye’nin en büyük doğa katliamlarından biri yaşanıyor. Katliamın durdurulması için #CHP olarak sonuna kadar mücadele edeceğiz” açıklaması yaptı. Tarkan, sosyal medyadan ”Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” dedi.

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), temmuzda aylık bazda yüzde 1,36 arttı. Yıllık enflasyon tüketici fiyatlarında yüzde 16,65, yurt içi üretici fiyatlarında yüzde 21,66 oldu.

Eğitim politikası uzmanı Prof. Dr. Esergül Balcı’nın düzenlediği rapora göre: 📌Türkiye’de aktif 30 tarikat ve onlara bağlı 400 kol var. 📌İstanbul’da açıktan faaliyet yürüten tekke sayısı 445. 📌Tarikat ve cemaatlere bağlı okullarda okuyan öğrenci sayısı 210 binin üzerinde.

Cem Yılmaz, kişisel Instagram hesabından, sigara ve alkol içtiği videosunu yayınlayarak Netflik üzerinden RTÜK’e bir göndermede bulundu. Yılmaz, paylaşımına, “Bu akşam Netflix te 22.00 de ‘Düşkünüm Sana'” notunu düştü.

Tarkan, sosyal medyadan ”Yeter artık. Bi durun, kendinize gelin. Sizlere emanet edilen bu topraklara ve de temsilcisi olduğunuz halkınıza ihanet etmeyin artık. Bi elinizi kalbinize koyun da vicdanınıza kulak verin artık. Rant için bu doğa katliamlarına bir son verin artık” dedi.

Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel idari bölge statüsündeki Hong Kong’da Haziran ayından bu yana devam eden gösterilerde polis, bugün 82 kişiyi gözaltına aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, “kayıt dışı çalıştırılan göçmenlere” ilişkin hazırladığı raporla ilgili yazılı açıklama yaptı. Ağbaba, Türkiye’de 1 milyona yakın Suriyeli’nin kayıt dışı ve düşük ücretlerle istihdam edildiğini söyledi.

dokuz8HABER’i takip edin

Video