GÜNDEM

Günden Kalan | Kılıçdaroğlu: Bundan sonraki rakibimiz YSK’dır

FOX TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu YSK’ya güvenmediğini belirterek “Bundan sonraki rakibimiz YSK açıklaması” yaptı. Kılıçdaroğlu, “4 Tane oy pusulası veriliyor size. Mühürleri basıp aynı zarfa koyuyorsunuz. seçmen aynı seçmen, sandık aynı sandık. Sonra diyorsunuz ki 3’ünde bir şey yok İBB yi iptal ediyorum diyorsunuz. İnancı olan aklı olan bir insan bunu söyleyemez” dedi.

Abdullah Öcalan’ın avukatları ile görüşme yasağı kaldırıldı. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Görüşme yasağına ilişkin kararlar kaldırıldı ve görüşme imkanı getirildi” dedi.

Ekrem İmamoğlu: “Bir yerel gazeteci, FETÖ terör örgütü suçlamasıyla tutuklu olan bir kişinin ziyaretine üçüncü şahıs olarak nasıl gidebilmiştir? Bahsi geçen bakanlar, yani ailesini, eşini, kendisini zorlayan, teşvik eden, ‘İmamoğlu aleyhine ifade ver’ diyen bakanlar kimdir?”

Şule Çet’in ölümüyle ilgili Erciyes Üniversitesi’nden Adli Tıp uzmanınca hazırlanan bilirkişi raporuna göre, Şule’nin düşen ayakkabılarının pozisyonu “intihar davranışı örüntüsüne ve ve sürecin olağan akışına aykırı”.

Mardin kadın örgütleri, kayyum tarafından atanan ve iş başvurunda bulunan kadını tacize maruz bırakmasıyla gündeme polis Ercan Uysalar hakkında “Cinsel taciz ve görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla suç duyurusunda bulundu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Beklenti Anketi’ne göre, yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 16.23’ten yüzde 16.68’e, yıl sonu Dolar/TL beklentisi ise 6,2030’dan 6.431’e yükseldi.

İstanbul’da Grup Yorum’un faaliyetlerini yürüttüğü İdil Kültür Merkezi’ne polisin baskın yaptığı ve birçok kişinin gözaltına alındığı açıklandı.

Danıştay, 2009 yılında Diyarbakır Lice’ye bağlı Şenlik’te Tapantepe Karakolu’ndan atılan havan mermisiyle 12 yaşında yaşamını yitiren Ceylan Önkol’un ailesine tazminat ödenmesi kararını bozdu. Tazminat davasının “kusursuz sorumluluk” ilkesi kapsamında görülmesine hükmetti.

Diyarbakır Lice’de 28 Haziran 2013’te açılan ateş sonucu yaşamını yitiren Medeni Yıldırım’ın davasında TRT bilirkişi raporunu hazırlamayı reddettiği için mahkeme, raporun TÜBİTAK veya İstanbul Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanmasına karar verdi.

HDP Milletvekili Ahmet Şık’ın dokunulmazlığının kaldırılması talebiyle iki fezleke hazırlandı.

Sivas’ta kene ısırması sonucu bulaşan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle hastanede tedavi gören Suriye uyruklu Ayd Esved (20) ile Yozgatlı çiftçi Şaban Büyükünlü (28) hayatını kaybetti.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, Aybastı ilçesindeki heyelana ilişkin, “Şu ana kadar 61 bina ve 80 konutu tahliye etmek durumunda kaldık, 22 bina, 31 konut ve bir cami maalesef yıkıldı” dedi.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde oturan ve önceki gün evinde rahatsızlanan sanatçı Eşref Kolçak, yeniden hastaneye kaldırıldı.

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro’nun devlet üniversitelerinin ödeneklerinde yüzde 30 kesinti kararı alması 200 kentte protestolara neden oldu. Eylemlere polis biber gazı ile müdahale etti. Bolsonaro eylem yapan öğrenci ve öğretmenlere “Embeseller, kullanışlı aptallar” dedi.

Günün önemli gelişmelerini sizin için derledik:

dokuz8HABER’i takip edin

Video