2 Temmuz 1993 Madımak Katliamı, Türkiye’nin dört bir tarafında yapılan yürüyüşlerle anıldı.

Meral Akşener: “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır derler ya her başarısız iktidarın arkasında bir Bahçeli vardır.”
Akşener ” Kaldır gizlilik kararını beni ifade vermeye çağırın, FETÖ’nün siyasi ayağı kimlermiş konuşalım. Kim kimin döşeğinde yatmış konuşalım, araştırılsın; ‘babam hoca efendi için gece uyanıp dua ediyor’ diyen damatları konuşalım, araştırılsın.” dedi.
Devlet Bahçeli: “Erken seçim yoktur, seçim sayfası 2023’e kadar kapanmıştır.”
Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın vergi geliri yıllık 1 milyon liranın üzerinde olanların vergisinin yüzde 50’ye çıkarılması ve ultra lüks konuta yüksek vergi getirilmesi düzenlemesinin ekim ayına ertelendiği belirtildi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İBB’nin, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ndeki (FSM) çalışma nedeniyle oluşan trafiğe çözüm olarak “Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Avrasya Tüneli’nde geçiş ücretleri düşürülsün” önerisine “İndirim gündemimizde yok” mesajı verdi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında konuşuyor: “Ergenekon’a 12 yıl sorun ‘pardon’ deniyor; 12 yılda bu ailelerin çektiği dramın hesabını, hapishanede ölenlerin hesabını kim verecek.”
HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, “İktidar, Madımak’ta olduğu gibi suçu örtmeye çalışan devleti korurken, halkı zulüm cenderesine alan bir anlayıştadır. Alevi katliamlarının hesabını soracağız; yüzleşmeyi başaramadığımız sürece toplumsal barışı sağlamak mümkün değildir” dedi.
Atatürk Orman Çiftliği Bira Fabrikası’nın yerine yapılması planlanan TBMM Eğitim ve Kongre Merkezi, Danıştay’ın engeline takıldı.
Anayasa Mahkemesi, (AYM) CHP’nin Anadolu Ajansı’nın Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlanmasıyla ilgili olarak yaptığı iptal başvurusunu kabul etti.
Rusya Deniz Kuvvetleri’ne bağlı bir denizaltıda çıkan yangın nedeniyle 14 askerin hayatını kaybettiği duyuruldu.
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Onur Yürüyüşü’nü ‘İslam düşmanlığı bir proje’ diye nitelendirerek, “Anne olmayı devreden çıkaran bir kadın ve baba olmayı devreden çıkaran bir erkek tasavvuru, fıtrata, yaradılışa aykırı bir sapkınlıktır” dedi.
Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, 2018 Yılı Genel Faaliyet Raporu’nu yayınlandı. Cumhurbaşkanlığı’nın 2018 harcaması 1.6 milyar lira oldu.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Dikmen Vadisi’ndeki bir binada eski büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek döneminde hazırlanan Gökçek’in “ben yaptırmadım” dediği “Gökçek Gidecek Sol Gelecek” yazılı broşürler bulundu.
Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan’ın TRT’ye çıkarılmasına ilişkin İYİ Parti’nin verdiği araştırma önergesi AKP ve MHP’nin ‘ret’ oylarıyla reddedildi.