GÜNDEM

Günden Kalan | Oğuz Haksever: Ne yaslısı be canına okumuşsun

NTV’de Oğuz Haksever’in mikrofonu açık kaldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yassıada’ya ‘Yaslı ada’ derken Haksever’in “Ne yaslısı be, Canına okumuşsun adanın” sözleri duyuldu.

 

Oğuz Haksever’den ilk açıklama: “Aslında tepkim projeyi hazırlayanlara yöneliktir. Yayın sırasında oluşan bu talihsizlikten ötürü tüm kamuoyundan özür diliyorum.”

Ekrem İmamoğlu, Rizeliler Derneği’nin iftarında yaptığı konuşmada “Seçimi kazanacağız. 24 Haziran sonrası İstanbul seferberliğini ilan edeceğiz. Eğitim, çevre, adalet, aklınıza gelebilecek her hususta seferberlik ilan etmek zorundayız” dedi.

Selahattin Demirtaş: Benim tahliyem üzerinden HDP seçmeninin iradesini peşkeş çekeceğimiz iması bile nahoştur. Benim 4 yıl 8 ay uyduruk bir cezayla başka bir davadan hükümlü olduğumu bile göz ardı ediyorlar. Biz direne direne kazanıyoruz, dilene dilene değil.

Ankara Büyükşehir Belediyesindeki yolsuzluk dosyaları Cumhuriyet Savcılığı’na gönderilmeye başlandı. İlk dosya “1,5 milyon liralık dolandırıcılık, görev ve yetkiyi kötüye kullanmak, ihaleye fesat karıştırmak ve nüfuzu kötüye kullanmak” iddiasını içeriyor.

VakıfBank’ın Genel Kurulu’nda Genel Müdür Emin Özcan görevden alınırken, yerine eski İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu getirildi. Eski Meclis Başkanvekili AKP’li Sadık Yakut ise Yönetim Kurulu üyesi oldu. Halkbank’ın yönetim kuruluna ise eski İBB Başkanı Mevlüt Uysal getirildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve bağlı şirketlerin bünyesinde yöneticilere hizmet veren araçlarda bulunan ışıklı ve sesli uyarı sistemi (çakar lambaları), Mansur Yavaş’ın imzasıyla geçen hafta yayımlanan genelgeye uygun olarak söküldü.

dokuz8HABER’i takip edin

Video