Sosyal Güvenlik Kurumu, önceki dönem MHP yönetiminde iken yaklaşık 195 milyon liralık SGK prim borçlarını ödemeyen Adana Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin tüm gelirlerine ve gayrimenkullerine haciz koydu.

İran İstihbarat Bakanı Mahmud Alevi “Çeşitli alanlarda ve önemli merkezlerde ABD ve yabancı ülkeler adına casusluk yapan kişileri tespit ettik. Gözaltı işlemlerinin ardından adli makamlara teslim ettik” açıklaması yaptı.
Kurban Bayramı öncesi İspanya’dan ithal edilen 2 bin 939 besilik canlı hayvanın veteriner sağlık sertifikalarının sahte olduğu ortaya çıktı.
AKP Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, CHP ve SP’li belediyelerde işten çıkarılan işçileri işe alacağını söylemişti. Toprak, danışmanlığına “bankamatik memuru” akrabasını aldı.
İzmir’in Bornova ilçesinde, 2008 yılında polis tarafından tabanca ile vurulan Hasan Köse’nin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) “Hak ihlali” başvurusu sonuçlandı. AİHM, Türkiye’yi suçlu bularak, 68 bin Avro manevi tazminat ödemeye mahkum etti.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, dün akşam Muğla’nın Bodrum ilçesinde sanatçı Zülfü Livaneli’nin konserine katıldı.
Ergenekon davası kapsamında 2009’da tutuklanarak 4 yıl 9 ay hapis yatan Üsteğmen Serdar Öztürk, AİHM’e giderek ‘haksız tutukluluk’ gerekçesiyle 1 milyon avro tazminat talep etti. Adalet Bakanlığı, ‘barışçıl çözüm’ için 500 avro önererek, Öztürk’ün davadan vazgeçmesini istedi.
Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine göre, Eskişehir’de, Ali İsmail Korkmaz’ın dövülerek öldürülmesine ilişkin görüntülerin olduğu hard diskin kayıp olduğu ortaya çıktı.
İstanbul Pendik’te bir araca saldıran Hasan ve Hüseyin Sel’in sahibi olduğu Seydioğlu Baklava hakkında Seyidoğlu Baklavaları firması tarafından açılan dava ile ihtiyati tedbir kararı alınmıştı. Seydioğlu Baklava firmasının dükkanlarının tabelaları indirilmeye başlandı.
Akkuyu Nükleer Santrali’nde çalışan mühendisler, projenin Mersin’e göre yapılmadığını söyledi.
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, trafik kazası ve çeşitli nedenlerle 4 ayda yaralanarak Hayvan Bakım Evi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne getirilen 979 sokak hayvanının tedavi ve bakımlarını yaptı.
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi (YD-ÜFE), Haziran’da bir önceki aya kıyasla yüzde 3,24 düşüş gösterdi.
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, hakkında açılan dava için “Ben Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılamam. Çünkü ben Atatürk’ün kurduğu partide görevliyim. Ve o koltuklarda oturanların o makamları aşağılamasınlar diye onları uyarma sorumluluğum var” dedi.
Rekabet Kurumu, Biletix ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği hakkında soruşturma açtı.
Milli sporcu Büşra Ün, İtalya’da düzenlenen 7’nci Citta di Firenze Uluslararası Tekerlekli Sandalye Tenis Turnuvası’nda tek kadınlarda şampiyonluğa ulaştı.
İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada “İstanbul’da kaydı olmayan (diğer illere kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, kayıtlı bulundukları illere geri dönmeleri için 20 Ağustos 2019 tarihine kadar süre verilmiştir” denildi.
Akademisyen Ceren Damar’ı öldüren Hasan İsmail H.’nin anne ve babası hakkında takipsizlik kararı verildi. H. hakkında da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ithal edilen hayvanların İspanya’dan yola çıkıp, Lübnan’a gitmesinin planlandığını ancak Türkiye’ye getirildiğinin tespit edildiğini söyledi. Evrakların sahte olduğunu doğrulayan Pakdemirli, hayvanların karantinada olduğunu belirtti.
Adana Büyükşehir Belediyesi, 11 Milyon TL yaklaşık maliyetli ASKİ akaryakıt ihalesini sosyal medya hesaplarından canlı yayınla gerçekleştirdi. İlk oturumu tamamlanan ihalede teklifler komisyonda görüşülecek.
CHP Mersin Milletvekili Avukat Ali Mahir Başarır, Mersin Akkuyu’da yapımı süren nükleer santral ile ilgili uzman ve yetkili kişilerin yapmış olduğu açıklamaları Meclis gündemine taşıdı.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Lozan Antlaşması’nın ve Erzurum Kongresi’nin yıl dönümü sebebiyle bilboardlara ve üst geçitlere pankart astırdı.
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 7 günlük Bodrum tatili boyunca İBB Başkanlığı vekaletini Avcılar’dan İBB Meclis Üyesi seçilen CHP’li Hüseyin Aksu’ya bıraktı.
Kaz Dağı’nın Halilağaköyü yakınlarında, ormanlık bir alanda Kanadalı Liberty Gold ve Teck Resorurces’a ait altın bakır madenini 55 milyon dolara Cengiz Holding satın aldı.
ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, İran’ın Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) için casusluk yapan 17 kişiyi yakaladığı yönündeki açıklamasına dair “Tamamen uydurma. Gerçekle yakından uzaktan alakası yok” dedi.
Best FM’de Ufuk Karcı’nın sorularını cevaplandıran Akşener, ” “AKP’nin içerisinden iki yeni parti çıkacak gibi görünüyor. Sayın Erdoğan’ın, bu partilere karşı tutumu ne olur bilemiyorum. Ankara’da, bu ‘Kasım ayında seçim olur’ gibi bir kulis vardı. Ben buna inanmıyorum” dedi.
Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dayanışması, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’ndeki beş öğretim üyesinin hiçbir gerekçe sunulmadan bölüm ve anasanat dalı başkanlık görevlerinden alındığını duyurdu.
Somali’nin başkenti Mogadişu’da bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda 10 kişi hayatını kaybetti, 10 kişi yaralandı. Saldırının sorumluluğunu terör örgütü Eş-Şebab üstlendi.
HDP Diyarbakır İl Örgütü’nün “Onurlu barış için demokratik çözüm” sloganı ile düzenlediği miting nedeniyle Diyarbakır İstasyon Caddesi’nde binlerce insan bir araya geldi.
Dersim’in Hozat ilçesine bağlı Hıdır Damı bölgesinde çıkan yangına yurttaşlar müdahale ediyor. Yangının çıktığı bölgede yaşayan yurttaşlar, “Doğamız yanıyor. Hayvanlarımızı zor kurtardık. Buraya helikopter ile müdahale edilmesi gerekiyor” çağrısı yaptı.
Halk Tv’de yayınlanan ‘Medya Mahallesi’ programın katılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kürt sorununun Meclis’te kurulacak bir heyet, sivil toplum örgütleri ve ‘akil’lerin olduğu yapıların yer aldığı bir süreçle rahatlıkla çözülebileceğini söyledi.
Barış Akademisyenlerinden Prof. Dr. Füsun Üstel tahliye edildi. Üstel, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 3’üncü Ceza Dairesi tarafından 1 yıl 3 aylık hapis cezası onanmasının ardından geçen mayıs ayında cezaevine girmişti.
“Onurlu barış için demokratik çözüm” mitinginde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli:  “Faşizme karşı omuz omuza olacağımızı söyledik. Asla bir adım bile geri atmadık. Toplumsal barış ve demokrasi için bu yolda devam ediyoruz. Dönen dönsün yolundan biz dönmeyiz”
Diyarbakır’da sanayiciler elektriğe yapılan zamlar nedeniyle zor duruma düştüklerini ifade etti. Diyarbakır OSB Başkanı Aziz Odabaşı ise, elektrik faturasını ödeyemeyen 10’dan fazla firmanın üretimi durdurmak zorunda kaldığını söyledi.
İstanbul Avcılar’da sivrisinek yoluyla bulaştığı tespit edilen “Batı Nil Virüsü” enfeksiyonunun 4 kişide ortaya çıkmasından sonra, sivrisinekle mücadele için çalışma başlatıldı. Özel ekip kuran İstanbul Büyükşehir Belediyesi, derelerde ve sulak alanlarda ilaçlama yapıyor.
HDP’li vekiller Meral Danış Beştaş ve Filiz Kerestecioğlu, Suruç anmalarına yönelik polis müdahalesini Meclis’e taşıdı. Vekiller verdikleri soru önergelerinde, “Plastik mermi kullanan polisler tespit edilmiş midir?” sorusunu sordular.
Bağlar’da bir kişinin yaşamını yitirdiği ev baskınında gözaltına alınan Ahmet Yoldaş’ın işkence gördüğü için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.
Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, motorinin fiyatında gece yarısından geçerli olmak üzere 16 kuruş indirime gidileceğini açıkladı. Buna göre, Ankara’da ortalama 6,54 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6,41 liraya; İstanbul’da 6,48’den 6,35 liraya inecek.
ABD Başkanı Donald Trump, Pakistan Başbakanı Imran Khan ile Beyaz Saray’da yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Trump, Afganistan’ın 10 gün içinde dünyadan ‘silinebileceğini’, ancak 10 milyon insanı öldürmek istemediği söyledi.
Sosyal Güvenlik Kurumu, önceki dönem MHP yönetiminde iken yaklaşık 195 milyon liralık SGK prim borçlarını ödemeyen Adana Büyükşehir Belediyesi şirketlerinin tüm gelirlerine ve gayrimenkullerine haciz koydu.
Show Radyo, Radyo Viva, Yeni Birlik gazetesi, Bizimev TV ve TV100’ün sahibi Necat Gülseven hakkında sahte fatura düzenleyerek vergi kaçırmaktan dava açıldı.