29 Mayıs 2018’de Ankara’da bir plazanın 20. katından şüpheli şekilde ‘düşerek’ yaşamını yitiren 22 yaşındaki üniversite öğrencisi Şule Çet davasında üçüncü duruşması görüldü. Duruşmada ara karar açıklandı. İki sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verildi. Duruşma 16 Ekim saat 10.00’a ertelendi. İki sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verilmesi salonda alkışlarla karşılandı.
 
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, “Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’a kırgın mısınız?” sorusuna, “Bu soru sorulur mu Allah aşkına… Bunlara kırgınlık olmayacak da kime olacak?” diye yanıt verdi.
Erdoğan, Ali Babacan’la görüşmesine ilişkin olarak, “Ben Ali Bey’in kendisine de söyledim; “Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz” dedim” şeklinde konuştu.
İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü Daire Başkanı Mehmet İhsan Şimşek, Ekrem İmamoğlu’nun İBB Başkanı olmasının ardından görevinden istifa etti. İSPARK A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı görevini sürdüren Şimşek, Okçular Vakfı’nın da mütevelli heyetinde bulunuyor.
24 Haziran seçimlerinde, cezaevinde iken HDP Hakkari Milletvekili seçilen Leyla Güven, 1 yıl sonra Meclis Genel Kurulu’nda yemin etti.
Hatay’ın İskenderun ilçesinde dershaneden çıkarak evine gittiği sırada eski sevgilisinin asitli saldırısı sonucunda ağır yaralanan Berfin Özek, “Benim yüzüm kazada yanmadı. Aksine bir erkeğe ‘hayır’ dediğim için öldürülmek istendim ve yüzüm yakıldı” dedi.
Bursa Cargill fabrikasından atılan işçiler (@cargilliscikom), “Bilirkişinin ‘işten çıkarmalar ekonomik daralma sebebiyle değil sendikaldir’ kararıyla davamız sendikal işe iadeyle lehimize sonuçlanmıştır” açıklaması yaptı.
Ordu Fatsa’nın AKP’li Belediye Başkanı İbrahim Ethem Kibar, kendisinde önceki AKP’li başkanı eleştirdi. Kibar önceki başkanın belediyenin borcunu 60 milyon lira olarak açıkladığını fakat gerçekte 160 milyon lira borç olduğunu söyledi.
Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ANFA’nın, iştiraklerin derneklere doğrudan nakdi yardım yapmasını engelleyen Belediye Kanunu’nu yok sayarak cami yaptırma derneklerine 154 bin TL aktardığı ortaya çıktı.