GÜNDEM

Günden Kalan | Yeni vergiler komisyondan geçti

Dijital Hizmet Vergisi, Konaklama Vergisi, Değerli Konut Vergisi, gelir vergisi tarifesine yeni dilim ve oran eklenmesi gibi düzenlemeleri de içeren kanun teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Milli Savunma Bakanlığı, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde daha önceden yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 askerin hayatını kaybettiği, 6 askerin de yaralandığını açıkladı.

Van’ın Saray ilçesi Belediye Eş Başkanı HDP’li Caziye Duman’ın da aralarında bulunduğu 15 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Havalimanı’nda DHL kargo firmasının alt yüklenici firması Berko İnşaat’ta çalışan 18 yaşındaki Mehmet Aydın, 31 Ekim günü asansörün şaft boşluğuna düşerek yaşamını yitirdi. Aydın’ın ölümü üzerine arkadaşları bu sabah iş bırakma eylemine gitti.

Suruç’ta 33 kişinin katledilmesiyle ilgili açılan davanın 12’nci duruşmasında, “Konuşursam kimsenin yüzüne bakamazlar” diyen dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun dinlenmesi talep edildi.

CHP’li büyükşehir belediye başkanları çalıştayının ikincisi İzmir’de yapıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Saray’da iki ay önce yapılan toplantıda alınan komisyon kurma kararının hala hayata geçmediğini açıkladı.

CHP’li Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, bugüne kadar 8 milyon 600 bin lira ödenen 26 adet kiralık aracın tümünü geri göndererek, belediyede 10 yıldır süren kiralık araç uygulamasını sonlandırdı.

Ayakkabı sektöründe Türkiye’nin en büyük mağaza zincirine sahip olan Kemal Tanca, konkordato başvurusunda bulundu. Mahkeme, bilirkişi raporu istedi.

Endonezya’da şeriatın uygulandığı tek eyalet olan Açe özerk bölgesinde evli bir kadınla ilişkiye girmekle suçlanan kişi kamuya açık bir alanda kırbaçlandı. Muhlis bin Muhammed, zinayla ilgili düzenlemelerin çıkarılmasına katkıda bulunan Açe Ulema Konseyi’nin üyesi.

HDP’nin eski milletvekili Abdullah Zeydan hakkında tahliye kararı verilmesinin ardından Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti. Zeydan, itirazın kabul edilmesi nedeniyle tahliye edilmeyecek.

Etiketler

dokuz8HABER’i takip edin

Video